රස ගැස්ම Fitness ගැන හිතන අයට ගෙදරටම ගෙන්වාග‍ෙන බොන්න පුළුවන් smoothies

Fitness ගැන හිතන අයට ගෙදරටම ගෙන්වාග‍ෙන බොන්න පුළුවන් smoothies

2020 Feb 12

Open Time:

7AM to 10PM

Address

17, Palm Grove, Colombo 3

directions

Kolpetty Junction

Contact No

0777387783

Fuel කියන්නේ කොළඹ නගරයට අලුතෙන් එකතු වුණු fitness ගැන සැලකිලිමත්, සෞඛ්‍ය සම්පන්න බීම වලට කැමති ඔයාලටම හරියන තැනක් කිවුවොත් හරියටම හරි. දැනට pick me සහ uber eats වලින් Fuel smoothies ඔයාලගේ ගෙදරටම ගෙන්න ගන්න පුළුවන්.
ඉතින් අපිටත් රසවත් smoothies කිහිපයකම රස බලන්න අවස්ථාව ලැබුණා. මේ තමයි ඒ smoothies ගැන අපිට හිතුන දේ.

විශේෂම දේ තමයි එයාලගේ තියෙන පරිසර හිතකාමී බව. මේ drinks දාලා තිබුනේ නැවත පාවිච්චි කරන්න පුළුවන් වීදුරු බෝතල් වල. ඒ වගේම cool එකත් එක්ක තමයි මේ smoothies වල ගොඩක්ම රස රඳා පවතින්නේ කියලා අපිට දැනගන්න ලැබුණා. අපිට ඒවා ලැබෙන වේලාවේත් ඒවා ගොඩක් සීතලට තිබුණ බව නම් කියන්නම ඕනේ. එයාලගේ හැම smoothie එකකටම කෙසෙල් ( ඉහල මට්ටමක sodium සහ අඩු මට්ටමක potassium අඩංගු නිසා ) සහ Protein powder එකතු කරලා තිබුණා.

 

 

1.Peanut Butter Berry Power (LKR 650)

මේ smoothie එක අපි හිතපු නැති තරම් උකු වුණත් බඩ පිරෙන්න ප්‍රමාණවත් තරම් තිබුණා. හොඳ peanut butter රසයක් සමගම කෙසෙල් රසයකුත් ගෙන දුන්නු මේ smoothie එක තද පැණි රසක් නැති වුණත් පොඩි පැණි රසක් සහ savoury රසයක් ගෙන දුන්නා. මේ drink එකේ ඉහල මට්ටමේ ප්‍රෝටීන් ප්‍රමාණයක් අඩංගු වන නිසාම fit ඇඟක් හදාගන්න මහන්සි වෙන අයට නම් ගොඩක්ම ගැලපෙනවා.

 

 

2.Non Dairy Fuel (LKR 650)

මේ smoothie එක ගැන අපේ පළවෙනි අත්දැකීම වුණේ මේකේ තිබුණ ස්ට්‍රෝබෙරි සුවඳ. අපි රස බලපු අනිත් smoothie වලට වැඩිය අඩු උකු බවක් සහ මෘදු බවක් මේකේ තිබුණා. වැඩිපුර බෙරි රසයක් තිබුණත් පොඩි කෙසෙල් රසයකුත් මේකේ තිබුණා. හැපෙන සුළු ගතියක් නැති මේ smoothie එක පැණි රසට කැමැති කෙනෙක්ට නම් ගොඩක් ගැලපෙනවා. අපි රස බලපු smoothies අතරින් මේක ගොඩක් සැහැල්ලු බවක් ගෙන දීපු නිසාම මේ smoothie එකට වැඩිපුර හිතගියා කිවුවොත් හරියටම හරි.

 

 

3.Chocolate Berry Boost (LKR 600)

මේ smoothie එකේ තිබුණු තද කෙසෙල් රසය සහ දැඩි උකු බව නිසා අපි ගොඩක් අඩුවෙන්ම කැමති වුණ smoothie එක මේක කියලනම් කියන්න ඕනේ. chocolate කියලා නමේ දාලා තිබුණට මේකේ කිසිම chocolate රසක් නම් තිබුණේ නැහැ. මේ drink එක අපිට හිතාගන්න බැරි කුඩු සහිත ස්වභාවයක් අපේ දිවට එකතු කළා.

 

 

4.Fuel Original (LKR 600)

ඔයත් liquid diet එකක් කරන්න හිතාගෙන ඉන්න කෙනෙක්නම් මේ smoothie එක ඔයාට හොඳටම ගැලපෙනවා. අපි පොඩි කාලේ රස බලපු ගොඩක් නැවුම් සහ උකු වගේම සෞඛ්‍යය සම්පන්න yogurt drink එකක රස මතක් කරලා දෙන්න පුළුවන් වුණා. මේකේ තිබුණ සැහැල්ලු සාමාන්‍ය උකු ගතිය නිසාම අපි මේ smoothie එකටත් ගොඩක් කැමති වුණා.

මේ smoothie වල උකුබව ටිකක් වැඩියෙන් තිබ්බ නිසා, සමස්ථයක් විදිහට ගත්තමනම් fuel ලට එයාලගේ drink වල ගුණාත්මක බව රැකගන්න තව ටිකක් මහන්සි වෙන්න ඕන කියලාත් අපි මතක් කරන්න ඕන.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here