හතර වටෙන් අම්මටයි බබාටයි ඇඳුම් ගන්න, කොළඹ වටේම රස්තියාදු වෙන්නැතිව යන්න පුළුවන් තැන් මෙන්න

අම්මටයි බබාටයි ඇඳුම් ගන්න, කොළඹ වටේම රස්තියාදු වෙන්නැතිව යන්න පුළුවන් තැන් මෙන්න

2020 Jan 16

විවාහ වූ යුවළකගේ ඊළඟ බලාපොරොත්තුව තමන් දෙමාපියන් වෙන්නේ කවදද කියලානේ. ඉතින් දෙමාපියන් වෙන්න යනවා කියලා දැනගත්තාම ඇතිවෙන ඒ සතුට දරාගන්න බැරිතරම් නේද? ඒ උතුම් මව්පදවියට උරුමකම් කියන ඔයා ලෝකය දකින්න මග බලන් ඉන්න දරුපැටියට වගේම ඔයාට අවශ්‍ය දේවල් ලැහැස්ති කරන්න ලහි ලහියේ සූදානම් වෙනවානේ. ඔන්න ඉතින් අම්මටයි බබාටයි කරදරයක් නැතුව, හොඳ මාතෘ හා ළදරු සත්කාර නිෂ්පාදන මිලදී ගන්න පුළුවන් තැන් ලයිස්තුවක් ගැස්ම හරහා අපි අරන් ආවා.

 

Bambino Lanka


Contact – 077 131 9613
Address – 83, Galle Road, Colombo 4
Open Time – Monday-Saturday 9 am to 8 pm, Sunday – 10 am to 6pm

Philips Avent, Aveeno, Tommee Tippeee, Chicco සහ තවත් ජාත්‍යන්තරයේ පිළිගත් වෙළඳනාම වල ළදරු නිෂ්පාදන ගන්නවනම් ඒකට හොඳම තැන තමයි Bambino කියන්නේ. ඒගොල්ලන්ගේ facebook page එකේ අම්මලටයි බබාලටයි හොඳ offers ගොඩක් තියෙනවා, අනිවාර්යයෙන් ගිහින් බලන්න!

 

Kidzcare.lk


Contact – 0777 444 334/0712 444 334
Address – 256, Thimbirigasyaya Road, Colombo 5
Open Time – Monday-Friday 9 am to 9 pm, Saturday 9 am to 8 pm, Sunday 9 am to 6 pm
Website – www.kidzcare.lk

ඔන්න ඔයා Kidzcare.lk එකෙන් රු. 2,000 ට වඩා බඩු ගත්තොත් කොළඹ සහ තදාසන්න ප්‍රදේශවලට පැය 24 පුරා බෙදා හැරීමේ සේවාවක් රු. 100 කට ලබා දෙන්න ඔවුන් කටයුතු කරනවා. පුළුල් පරාසයක නිෂ්පාදන වලට kidzcare onine shopping website එක ඇත්තටම ගොඩක් ප්‍රසිද්ධයි. කොහොම වුණත් ඒගොල්ලන්ගේ website එකට අමතරව වෙළඳසැලටම ගිහින් ඔයාට අවශ්‍ය දේවල් ගන්න කැමතිනම් kidzcare.lk කොළඹ 5 ප්‍රධාන ශාඛාවත්, මාලබේ ශාඛාවත් විවෘතයි.

 

Blooms and Butterflies


Contact – 0112 680 334
Address – 69/1, Elvitigala Mawatha , Borella
Open Time – 9.30 am to 8 pm
Website – www.bloomsandbutterflies.lk

Blooms and Butterflies නිෂ්පාදන, එයාලගේ ජා-ඇල වෙළඳසැල සහ බොරැල්ල හා දෙහිවල ඇති නව වෙළඳසැල් දෙක හරහා ඔයාට පහසුවෙන් ලබා ගන්න පුළුවන්. විශේෂයෙන්ම ගැබිණි අම්මලට අඳින්න හොඳ maternity ඇඳුම් තේරීමක් තියෙන නිසා, Blooms and Butterflies ශාඛාවට ගිහින් බලන්න අමතක කරන්න එපා.

 

Khloe Nestler


Website – www.khloenestler.com

ඕනෙම අවස්ථාවකට ගැලපෙන maternity ඇඳුම් තියෙන online store එකක් තමයි Khloe Nestler කියන්නේ .ඔවුන්ගේ විශේෂත්වය තමයි හැම රුචි අරුචිකමකටම ගැලපෙන තේරීමක් ඉදිරිපත් කරන්න ඔවුන් පෙළඹිලා තියෙන එක. ඔයාලා Khloe Nestler instagram pageඑකට ගියොත් විවිධ maternity ඇඳුම් විලාසිතා දැකගන්න හැකියාව තියෙනවා.

 

Elegant Smockers


Contact – 0722 264 444
Address – 323B, Havelock Road, Colombo 6
Open Time – 9.30 am to 7.55 pm
Website – www.elegantsmockers.com

හැව්ලොක් පාරේ තියෙන ශාඛාවට අමතරව, Elegant Smockers ශාඛාවන්, Kandy City Center 3 වන මහලේ සහ One Gall face හි 4 වන මහලේ විවෘතව තිබෙනවා. අලුත උපන් බබාලට අත්‍යවශ්‍ය දේවල් වගේම ළදරුවන්ට සහ ළමයින්ට ගැලපෙන ගෘහ භාණ්ඩ දක්වා ඉතා හොඳ නිෂ්පාදන තේරීමක් Elegant Smockers හි තිබෙනවා. අම්මයි බබයි ගැන ගොඩක් හිතලා Elegant Smockersලා පැස්ටල් තේමාවක් භාවිතා කරමින් නිශ්පාදනයන් සිදුකරන නිසා බබාටයි අම්මටයි දෙදෙනාටම මේ නිශ්පාදන භාවිතයෙන් ඇත්තටම සන්සුන් බවක් දැනෙන බවනම් අනිවාර්යයෙන් කියන්න අවශ්‍යයි.

 

Baby Care


Contact – 0112 769 501
Address – 153, High Level Road, Nugegoda
Open Time – 10 am to 7.30 pm
Website – www.babycare.lk

බබාට අවශ්‍ය ඕනෑම දෙයක් වගේම ,අම්මලට ඕන කරන දේවල් මිලට ගන්න පහසු වෙබ් අඩවියක් තමයි Baby Care කියන්නේ . හැබැයි, අතට අරන් තෝරලා බලල ගන්න කැමති කෙනෙක් නම් Baby Care ගෝල්ෆේස් සහ නුගේගොඩ ශාඛා වලට ගිහින් නිදහසේ අවශ්‍ය කරන නිශ්පාදනයන් තෝරගන්න ඉඩකඩ තිබෙනවා.

 

Cool Kidz


Contact – 0112 689 682
Address – 159 Castle St, Colombo 8
Open Time – Monday-Friday 9 am to 8.30 pm, Saturday-Sunday 9 am to 8 pm
Website – www.coolkidz.lk

බබාලට ඕනේ ඔක්කොම දේවල් Cool Kidz වෙතින් පහසුවෙන් ලබාගන්න පුළුවන්! බබාලට feeding chairs, feeding bottles, play pens, strollers පමණක් නොවේ, අම්මලාට feeding bras සහ pregnancy pillows වගේ මාතෘ නිෂ්පාදනත් මිලදී ගන්න Cool Kidz අලෙවි සැලෙන් පුළුවන්. ඔවුන් ළඟ Farlin නිෂ්පාදන බොහොමයක් තියෙන නිසා, ඔයා Farlin ෆෑන් කෙනක් නම්, Cool Kidz ඔයාට කියාපුම ස්ථානයක්.

 

Baby Bear Boutique


Contact – 0773 506 965
Address – 35, Pagoda Road, Nugegoda
Open Time – Tuesday -Saturday 10 am to 8 pm, Sunday-Monday 10 am to 6 pm

Baby Bear Boutique දැන් One galle Face හි පිහිටා ඇති අලුත්ම අලෙවිසලෙන් ඔයාට අවශ්‍ය ළදරු නිශ්පාදන අරගෙන එනවා. බබාලා වෙනුවෙන්ම ඇති විචිත්‍රවත් හා වර්ණවත් ක්‍රියාකාරකම් සඳහා නිෂ්පාදන වල සිට අලුතින්ම මව්පදවියට උරුමකම් කියන අම්මලාට අවශ්‍ය භාණ්ඩ මෙහිදී මිළදී ගැනීමේ හැකියාව තිබෙනවා. මේ වෙනකොට ඒගොල්ලන්ගේ වෙළඳසැල් දෙකේම ගොඩක් භාණ්ඩ සඳහා 20% ක ඉතිරිකිරීමේ වට්ටමක් ලබාදෙන්න කටයුතු කරනවා.

 

Mothercare


Contact – 0115 882 882
Address – 7, R.A. De Mel Mawatha, Colombo 5
Open Time – 10 am to 8 pm

Mothercare කියන්නේ ළදරු නිෂ්පාදන ක්ෂේත්‍රයේ ජාත්‍යන්තරව පිළිගත් වෙළඳ නාමයක්. උසස් තත්ත්වයේ නිෂ්පාදන ගෙන එන Mothercare විවිධාකාර සහ විශ්වාසයකින් පාවිච්චි කරන්න පුළුවන් නිෂ්පාදන වලට ගොඩක් ප්‍රසිද්ධයි. ඩුප්ලිකේෂන් පාරේ පිහිටා ඇති අලෙවිසලෙන්, අලුතෙන් දෙමව්පියන් වෙන්න ඉන්න ගනුදෙනුකරුවන්ට ඔවුන්ගේ බඩු ලයිස්තුව ඉක්මනින් සම්පුර්ණ කරගන්න හැකියාව තිබෙනවා.

ඉතින් අපි මේ කියපු තැන් දෙමව්පියන් වෙන්න ඉන්න අයටත් අලුත ඉපදුනු දරුවෙක්ව බලන්න යන අයටත් වැදගත් වෙයි කියලා අපි හිතනවා.

මිත්‍යාමත වලිනුයි, පවුලේ උදවියගේ පීඩනයෙනුයි පොඩ්ඩක් ඈත් වෙලා, අම්මටයි බබාටයි උපරිම ආරක්ෂාව සහ සුවපහසුව සහතික කරන්න, මේ ඕනෑම වෙළඳසැලක වෘත්තිකයෙක්ගෙන් උපදෙස් ලබා ගන්න පැකිලෙන්න එපා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here