රස ගැස්ම කලබලකාරී බවින් මිදිලා නිවීසැනසිල්ලේ කෑම කන්න ආසනම් යන්නම ඕන තැන A Minute...

කලබලකාරී බවින් මිදිලා නිවීසැනසිල්ලේ කෑම කන්න ආසනම් යන්නම ඕන තැන A Minute by Tuk Tuk

2020 Mar 3

Open Time:

10AM to 11PM

Address

1A, 02 Centre Rd, Colombo

directions

Located at One Galle Face

Contact No

0112 324 020

Menu

One Galle Face සාප්පු සංකීර්ණයේ පිහිටලා තියෙන A Minute by Tuk Tuk අවන්හලට අපි ගියේ එකේ තියෙන කෑම බීම try කරලා අලුත් රස අත්දැකීමක් ලබා ගන්න. ගාල්ලේ තියෙන A Minute by Tuk Tuk අවන්හලට වඩා වෙනස් ම විදියේ අත්දැකීමක් කොළඹ තියෙන අවන්හලෙන් ලබා ගන්න පුළුවන්. සංස්කෘතීන් දෙකක් හෝ කීපයක් එකට එකතු කරලා හදන කෑම බීම රස විඳින්න ඕනේ නම් ඕගොල්ලන්ට යන්න පුළුවන් හොඳම අවන්හල් වලින් එකක් තමයි මේක.

 

බීම වර්ග

The Health Nut (LKR 750)

තිබහ නිවන මේ රසම රස Health Nut mocktail එක වැඩිපුරම ගැළපෙන්නේ alcohol පාවිච්චි කරන්නේ නැති කෙනෙක්ට. මේ mocktail එක බිව්වට පස්සෙත් ඔයාලගේ දිවට තරමක් පැණි රස ගතියක් දැනේවි. නැවුම් බැවින් අනූන Health Nut mocktail එක සෞඛ්‍ය සම්පන්න බව ගැන හිතන, ඒ වගේම comfort food වලටත් කැමති කෙනෙක්ට හොඳටම ගැළපෙනවා.

 

 

Smirkin’ Gimlet (LKR 950)

Smirkin’ Gimlet කියන්නේ ජින් (gin) වල සැර ගතිය එකතු වුණ lychee (මේක රඹුටන් වගේ පලතුරක්) වලින් රස ගැන්වුණ drink එකක්. හරිම සරල විදියට පිළිගැන්වුණු මේ drink එකේ තියෙන දිව පිනා යන සැර රසයට ඔයාලත් අනිවාර්යයෙන් කැමති වේවි…

 

 

Jack to a King (LKR 950)

අපි ඊළඟට try කරපු drink එක අරක්කු වල රසය සමග mix වුණු drink එකක්. ශ්‍රී ලාංකික අපිට හුරුපුරුදු රස මුසු වුණු බීමක් try කරන්න කැමති කෙනෙක්ටම තමයි මේ drink එක හරියන්නේ. මේ drink එක පිළිගන්වන්නේ ලස්සනට මැදපු පොල්කටුවක වීම තමයි මේකේ විශේෂත්වය. තැඹිලි වතුර එක්ක අරක්කු මිශ්‍ර වුණු මේ drink එකෙන් අපිට ටිකක් හුරුපුරුදු වගේම වෙනස් ම විදියේ රස අත්දැකීමක් ලැබුණා. ඒ කොහොම වුණත් මේ drink එක විවිධාකාර රස වල මිශ්‍රණයක් වුණා නම් තවත් හොඳයි කියල අපිට හිතුණා.

 

 

Starters

Aunty Aida’s Mutton Soup (LKR 950)

ඔයාලා අසනීප වුණු වෙලාවක ගෙදර හදපු bone soup එකක් බීලා තියෙනව ද? ඒක බිව්වම දැනුණේ කොහොමද කියලා මතකද? මේ සුප් එක try කළාම අපට දැනුණෙත් ගෙදර හදපු සුප් එකක් බොනවා වගේ හැඟීමක්. රෝස්ට් පාන් එක්ක පිළිගන්වන මේ සුප් එක කුළුබඩු වල රසය යහමින් දැනෙන, හොඳට තම්බපු එළු මස් සහ පරිප්පු දාලා තමයි හදලා තියෙන්නේ.

 

Mains

Taka Taka (Crab) (LKR 1400)

අපි ඊළඟට try කළේ කකුළු කොත්තුවක් (crab koththu)! Oven එකේ bake කරලා හොඳට sesason කරපු මේ කකුළු කොත්තුව හැමෝම ප්‍රිය කරන කෑමක් නොවෙන්න පුළුවන් මොකද කකුළු මස් වල තෙල් ගතිය තරමක් වැඩි නිසා. ඒ වගේම මේ dish එකේ spicy ගතියත් ටිකක් වැඩියි.

 

 

It’s a Wrap (1200)

Vegetarian කෙනෙකුට කියාපු dish එකක් තමයි මේක. Pulled pork කියන ඇමරිකානු barbecue dish එක මූලික කරගෙන හදලා තියෙන මේ wrap එකේ pork වෙනුවට තියෙන්නේ කොස්! දේශීය කුළුබඩු දාල රසට හදපු කොස් ව්‍යාංජනයක් tortilla wrap එකක දාල guacamole කියන අලිගැටපේර වලින් හදපු dip එකත් එක්ක තමයි මේක serve කරන්නේ.

 

 

Dessert

Mangoficient (LKR 800)

Mangoficient කියන්නේ dessert එකක් වුණාට පැණි රස ගතියට වඩා savoury ගතිය තමයි වැඩිපුර දැනෙන්නේ. සාමාන්‍යයෙන් sorbet dessert හදන්නේ frozen fruit වලින්. හැබැයි තරමක් ඉදුණ අඹ grill කරලා හදපු මේ sorbet dessert එක නම් හරිම smooth.

 

Ambience

A Minute by Tuk Tuk අවන්හලේ ස්වභාවික පරිසරය පාදක කරගෙන ඇඳපු චිත්‍ර සහ විසිතුරු පැළ තියල සරසලා තිබුණට එක ඇතුලට ගියහම trendy feeling එකක් තමයි දැනෙන්නේ. One Galle Face සාප්පු සංකීර්ණයේ කලබලකාරී ගතියෙන් මිදිලා නිවීසැනසිල්ලේ ආහාර වේලක් රසවිඳින්න පුළුවන් ලස්සන තැනක් තමයි මේක.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here