හතර වටෙන් ඉක්මනට Eyelashes වර්ධනය කරගන්න මේ ආහාර ගන්න..

ඉක්මනට Eyelashes වර්ධනය කරගන්න මේ ආහාර ගන්න..

2020 Aug 4

කාන්තා අපි හැමවෙලේම ලස්සන වෙන්න එක එක දේවල් කරනවා. skin එක ලස්සන කරගන්න මේ මේ දේවල් කරනවා. lips ලස්සන වෙන්න ඒ ඒ දේවල් කරනවා. අද අපි කතා කරන්න යන්නේ අපේ Eyelashes ගැන. අපි හැමොම කැමතී eyelashes දිගට තියනවට. ගොඩක් දෙනෙක් මේ eyelashes වැඩිකරගන්න essential oils භාවිතා කරනවා. ඒ වගේම eyelids මසාජ් කරනවා සහ makeup භාවිතා කරන එක අවම කරනවා. මේ මොකුත්ම නෙවෙයි අපිට ලේසිම විදියට අපේ eyelashes වර්ධනය කරගන්න පුළුවන් ආහාර වලින් . ඉතින් අද අපි කතා කරන්න යන්නේ අපේ eyelashes වර්ධනයට වැදගත්වන ආහාර වර්ග ගැන.

 

බිත්තර

This article points out to the benefits of gee white to the ...

අපේ හිසකෙස් , ඇහිබැම සහ ඇහිපිහිටු සමන්විත වෙලා තියෙන්නේ කෙරටින් වලින්. ප්‍රෝටීන් බහුල ආහාර ඔබේ ශරීරයට නිවැරදි ඇමයිනෝ අම්ල ප්‍රමාණයක් ලබා ගැනීමට උපකාර කරනවා. බිත්තර කියන්නේ ප්‍රෝටීන් බහුල ආහාරයක්. බිත්තර ආහාරයට ගැනීමෙන් අපිට ශක්තිමත් සහ දිගු ඇහිපිහිටු ලබා ගැනීමේ හැකියාව තිබෙනවා.

 

 

සැමන් මාළු

7 Foods That Will Help You Grow Long Eyelashes

ඔමේගා -3 මේද අම්ල අපේ eyelashes කැඩී යාමෙන් , අස්ථාවර වීමෙන් හා වැටීමෙන් ආරක්ෂා කරනවා. ඉතින් අපිට ඔමේගා -3 සැමන් මාළු ආහාරයට ගැනීමෙන් ලබා ගන්න හැකියාව තිබෙනවා. ඒ වගේම සැමන් මාළු වල විටමින් ඩී සහ බී විටමින් ඇතුළුත් වන නිසා eyelashes වර්ධනයට උපකාරී වෙනවා.

 

 

එළවළු සහ පලතුරු

5 Best Fruits And Vegetables To Improve Your Vision ...

එළවළු හා පලතුරු වල විටමින් A සහ C අඩංගු වෙනවා. මෙම විටමින් ඇහිබැම වර්ධනයට සහ කොලජන් නිෂ්පාදනයට ප්‍රයෝජනවත් වෙනවා. පලතුරු සහ එළවළු වල පොතුවල සිලිකා අඩංගු වන අතර එය ඔබේ eyelashes දිගු හා සෞඛ්‍ය සම්පන්න වීමට බෙහෙවින් උපකාරී වනවා.

 

 

බිම්මල්

100% Uttrakhan India Oyster Mashroom, Packaging Type: PP Bag ...

බිම්මල් වල විටමින් B3 සංයුක්ත වන අතර එයින් ඔබේ රුධිර සංසරණය වැඩි දියුණු කරන වගේම කෙරටින් නිපදවීමට උපකාරී වෙනවා. විටමින් B3 eyelashes වර්ධනය උත්තේජනය කරන අතර වියළි හා අස්ථාවර වීම ඉවත් කරනවා. එය සෛලීය ප්‍රජනනයට උපකාරී වන අතර ඔබේ eyelashes වැටීම වළක්වනවා.

 

 

බෝංචි ඇට

7 Foods That Will Help You Grow Long Eyelashes

විටමින් vitamin H ඔබේ කෙස්වල ඇති රුධිර ප්‍රවාහය වැඩි කරන අතර, ඔබේ eyelashes වියළී යාමෙන් හා පිටතට වැටීම වළක්වනවා. නිරෝගී eyelashes සඳහා අත්‍යවශ්‍ය ඇමයිනෝ අම්ල සහ මේද අවශෝෂණය කර ගැනීමට එය ඔබේ ශරීරයට උපකාරී වෙනවා. ෆෝලික් අම්ලය ඔබේ eyelashes පහසුවෙන් කැඩී යාම අවම කරනවා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here