රස ගැස්ම Burgers වලට කැමති ඔයාට හරියම set වෙන තැන Stoners Korner…

Burgers වලට කැමති ඔයාට හරියම set වෙන තැන Stoners Korner…

2020 Aug 7

රසවත්, බර්ගර් සහ ආසියානු කෑම වර්ග (ෆ්‍රයිඩ් රයිස් සහ චව් මින් වගේ ) බෙදා හරින Stoners Korner පටන් අරගෙන දැනට වැඩි කාලයක් නම් නැහැ. එයාලගේ ඉන්ස්ටග්‍රෑම් පිටුව අපේ අවධානයට ලක් වුණේ එකේ දාලා තිබ්බ සිත් ඇදගන්න කෑම වර්ග නිසාමයි.

එයාලට තවමත් අවන්හලක් නම් නැහැ. හැබැයි දුක්වෙන්න එපා, ඔයාට එයාලගේ ආහාර UberEats, Instagram, Facebook හරහා ඇණවුම් කරන්න පුළුවන්, නැත්නම් කෙලින්ම අමතන්න හෝ WhatsApp කරන්න පුළුවන්.

මෙ ව්‍යාපාරය තාම අලුත් නිසා මේ වෙද්දී cash on delivery ක්‍රමවේදයක් තවම නැහැ. ඒ වුනාට bank transfers වලින් ගෙවීම් කරන්න පුළුවන් වගේම uber eats වලින් සවස 5 න් පස්සේ කෑම ලබා ගන්න පුළුවන්. ඒ නිසා ඔයාට දිවා ආහාර ඇණවුමක් කරන්න ඕනේ නම් කලින් දවසේ ඉන්ස්ටග්‍රෑම්, ෆේස්බුක් හෝ වට්ස්ඇප් (0771408811) හරහා පණිවුඩයක් යවන්න.

Stoners Korner,  pick me හරහාත් එයාලගේ කෑම බෙදා හැරීම සිදු කරනවා. එතකොට ඔයාගේ ස්ථානය අනුව බෙදා හැරීමේ පිරිවැය වෙනස් වෙන්න පුළුවන්.

 

 

Mains

 

Chicken Wok Fried Rice (LKR 470)

මේ වොක් ෆ්‍රයිඩ් රයිස් එකනම් ඇත්තටම ගොඩක් රසයි. අවංකවම කොයිතරම් හොඳද කිවුවොත් night out එකකදී කොත්තුවක් වෙනුවට මේක ඇණවුම් කරන්න පුළුවන් නම් කියලා මම ප්‍රාර්ථනා කරනවා!

LKR 470 කට කුකුළු මස් හා බිත්තරවලින් පිරිලා තිබුණ මේ Fried Rice එක දෙදෙනෙකුට නම් සෑහෙන්න ඇති. දෙන ප්‍රමාණයේ විදිහට වටිනවා වගේම, මේකේ තිබුනේ පුදුම රසක්,ඇලෙන සුළු නැති,හොඳ පදමට තිබුන ඒක ඇත්තටම තෘප්තිමත් බවක් ඇති කළා.මේකත් එක්ක හම්බුණු chilli paste එකත් එයාලම හදපු එකක්. ඕනවට වැඩිය සැර හෝ ලුණු රසයක් නැති හරි පදමට හදලා තිබුණ ඒ chilli paste එක බත් එකේ රසය තවත් වැඩි කළා කිවුවොත් හරි.

හැම විටම නැවුම් විදිහට හදලා සහ toast කරලා තියෙන නිසාම එයාලගේ බර්ගර්ස් මෘදු, buttery වගේම මහත මස් පැටිස්, සෝස් සහ චීස් හොඳින් රඳවා ගෙන තිබුණා. ගොඩක් තැන් වල තියෙන burgers වල මුලදී තියෙන පෙනුම,ව්‍යුහය ඉක්මනට නැති වෙලා ගියත් මේවා නම් නැවුම් විදිහට දිගටම තිබ්බා.

 

 

Chicken Nai Miris Burger (LKR 595)

මේක නම් ඇත්තටම සැරයි.ඔයා කෙළින්ම ගින්නක් වගේ සැර කෑම කන්න ආස කෙනෙක් නෙවෙයි නම් මේකනම් ඔයාට ගැලපෙන්නේ නැහැ.මහත චිකන් පැටි එක ඉස්ම සහිතයි වගේම ඒක නයි-මිරිස් රසයෙන් පිරිලා තිබුණා. කාර්යාලයේ හිටපු මිරිස් රසට කැමති අයගෙන් නම් මේකට ගොඩක් හොඳ ප්‍රතිචාර ලැබුණා. මේ බර්ගර් එකේ තිබුණ එකම අඩුපාඩුව තමයි මේකේ තිබුණ නයි මිරිස් රස අනිත් රසයන් ඔක්කොම අභිබවා යාම. චීස් හා කැරමල් කළ ළූණු රසය ටිකක් දැනුණත් සැර රසය මේකේ ප්‍රධාන තැනක් ගත්තා.

 

 

Stoners Juicy Jane Chicken Burger (LKR 610)

එක කටකට වැඩිය ඉල්ල ඉල්ලා කාපු,හැමෝම වැඩියෙන්ම කැමති වුණ Burger එක තමයි මේ. ළූණු සහ කුකුල් මස් පැටි එක ඉතා හොඳ පදමට තිබුණා වගේම හොඳ Juicy ගතියක් තිබුණා.හැම කටකදීම බේරෙන විදිහට චීස් මේකට එකතු කරලා තිබුනා. ඇතුලට පුරවලා තිබුණු චීස්,පැටිස් වලට තියුණු ක්‍රීම් ගතියක් එකතු කළා. අවංකවම මේක කොළඹ තියෙන හොඳම රස බර්ගර් වලින් එකක්. මම මේකට නම් ආදරයෙන් බැඳුණා කිවුවොත් හරි. මස් සහ බනිස් අනුපාතය හරි ගානට තිබුණා වගේම චීස් ගොඩක් දාලා තිබුනා.මේකට එකතු කරලා තිබුන මායෝ වෙතින් අමුතු රසයක් එකතු වුණා වගේම බටර් මෘදු බනිස් සහ කැරමල් කළ ළූණු වල ගොඩක් ඉහල රසයකින් තිබුණා.හොඳ පදමට හදලා තිබුන මේ බර්ගර් එක ගැන හිතන එක මට නම් අවංකවම නතර කරන්න අමාරුයි.

 

 

Stoners Smoked Beef Burger (LKR 720)

මේ බර්ගර් එකට ඉතා ආකර්ෂණීය පෙනුමක් තිබ්බත් අවාසනාවකට වගේ මේකේ පැටි එකේ නම් ඒ තරම් රසයක් තිබුනේ නැහැ.එකේ කුකුළු මස් තරම් රසයක් තිබ්බේ නැහැ.මේ පැටි එකෙ තිබ්බේ ඩෙලී එකක බැදපු හරක් මස් රසයක්. අපිට හිතෙන විදිහට නම් ඒක තව ටිකක් season වුනා නම් හොඳයි. සැර රසයක් තිබුණ මායෝ, ඇදෙන සුළු චීස් සහ කැරමල් කළ ලූනු කොම්බෝ එකට එකතු කළේ අමතර රසයක්.සමහර විට අපි තුන්වෙනියට උත්සාහ කළ නිසා Juicy Jane සහ Nai Miris බර්ගර්, මේ විශේෂ බර්ගර් එක ගැන තියෙන උද්යෝගය අඩු කළාද?.ඔයා ටිකක් සරල බර්ගර් එකකට කැමති කෙනෙක් නම්, මේක ඔයාට ගැළපෙන්න පුළුවන්. එයාලා හරක් මස් හොඳට එකතු කරලා තිබ්බා .අනිත් තැන් වල බර්ගර් වගේ නැතුව පැටිස් අඟල් භාගයක තරම් ඝනකමකට තිබ්බා.

 

 

Stoners Cross Joint Burger (LKR 850)

මස් වලට ආස කෙනෙක් ට නම් මෙ බර්ගර් එක හොඳටම ගැලපෙනව.මේකට ලස්සන ව්‍යුහයක් එකතු කරලා තිබ්බේ herb butter දාලා තිබුණ ඝනකම පැටිස් දෙකක් නිසා.ඒකට හරක් මස්, ළූණු සහ කුකුල් මස් එකතු කරලා තිබුණා. හරක් මස් පැටි එක තිබුණ විදිහට නම් ව්‍යුහය ගැන සතුටු වෙන්න බැරි වුනත් කුකුළු මස් පැටි, සෝස්, චීස් සහ කැරමල් කළ ළූණු වලින් අමතර රසයක් එකතු කළා වගේම ඒක සමතුලිත කරන්න පුළුවන් වෙලා තිබුනා.ඒ වගේම තිබුණ ඝනකම නිසාම මේක කද්දී නම් ටිකක් අවුල් සහගතයි. ඒ නිසා නැප්කින් ටිකක් ළගට අරගෙනම මේක කන එක හොඳයි.

ඔව්, මස් හා බනිස් අනුපාතය ගැන නම් මේකෙදි තර්ක කරන්න පුළුවන්.නමුත් මේ බර්ගර් එකේ මස් ගොඩක් දෙන නිසාත් අරමුණ සමතුලිත බව නොවන නිසාත් ඒක ප්‍රශ්නයක් වෙන්නේ නැහැ.

 

 

Service

ස්ටෝනර්ස් කෝර්නර් කිසිම වෙලාවක ඔයාට කියවන්න විතරක් ඉඩ දෙන්නේ නැහැ. එයාලා ඉක්මනටම පිළිතුරු දෙනවා වගේම විස්තර සහ උපදෙස් සමඟ හිතාගන්නවත් බැරි තරම් උදවු වෙනවා. ඇත්තටම එයාලගේ සේවාව ඉතා පෞද්ගලිකයි.මම එයාලව සම්බන්ධ කර ගත්ත පළවෙනි මිනිත්තුවේදීම මට මෙනුවක් එවලා ඊළඟ දවසේ භාරදෙන්න බැරි කෑම ජාති මොනවද කියලා මාව දැනුවත් කළා.

Tip – Juicy Jane සහ Chicken Wok-fried rice හැමෝගෙම ප්‍රියතම ඒවා වුණා වගේම ඒවා අත්හදා බැලුවට ඔයා පසුතැවෙන්නේ නැති බව මට විශ්වාසයි.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here