රස ගැස්ම අලුත්ම තාලේ කොත්තුවක රස බලන්න යන්න හොඳම තැන Kottu Labs…

අලුත්ම තාලේ කොත්තුවක රස බලන්න යන්න හොඳම තැන Kottu Labs…

2020 Nov 5

Open Time:

3:30 PM - 11:00 PM

Address

No. 31, D.M. Colambage Mawatha, Nawala, Nugegoda.

directions

It’s on the left side of the road when you turn to D.M. Colambage Mawatha from the Nawala Main Road and drive for a few meters.

Contact No

077 668 0000

Menu

කොත්තු කියන්නේ ලංකාවේ ගොඩක් අය කන්න කැමති කෑමක් කිව්වොත් හරියටම හරි. Kottu Labs කියන්නේ කොත්තුවලට ප්‍රසිද්ධ හැමෝම දන්න තැනක්. කොත්තුවල තියන රස නිසාම මෙයාලට ගොඩක් ලොකු fan base එකක් ඉන්නවා. ඒ වගේම HACCP International Certification for Food Safety එක තියෙන ලංකාවේ එකම restaurant එක තමයි Kottu Labs. පිරිසදු වගේම ආහාරයට ගන්න ඉතාමත් හොඳ ආහාර තමයි මෙයාලා පිළගන්වන්නේ. ඉතින් ගැස්මට ආරංචි වුණා මෙයාලගේ menu එකට අලුත් dishes වගයක් add කරලා කියලා. ඉතින් අපි ගියා ඒ dishes try කරලා බලන්න.

Starters

Pineapple Fries (LKR 400)

ලංකාවේ අපි ගොඩක් දෙනෙක් කැමති savoury සහ sweet combination එකට. Kottu Labs එකෙන් පිළිගන්වන Pineapple Fries එකනම් නියමයි. කන්න වෙලාව ගියත් හොඳ රසට හැපෙන සුළු ආකරයට තිබුණ එක ගැන අපි ඇත්තටම පුදුම වුණා. Fries එකත් එක්ක දුන්න බාබකියු සෝස් එක ඇත්තටම මේ dish එකට නියම සංයෝජනයක් වුණා කිව්වොත් නිවැරදී.

 

Mains

Kottu Rice – Chicken (LKR 699)

ශ්‍රී ලාංකික ෆ්‍රයිඩ් රයිස් වලට මේ Kottu Rice එක සාදාරණයක් ඉෂ්ඨ කලා කිව්වොත් හරියටම හරි. මෘදු ලෙස පිසගත් බත්, හොඳින් පදම් කරගත්ත ඩෙිවිල් චිකන්, අච්චාරු සහ බැදපු බිත්තරයක් එක්ක තමයි මේ Kottu Rice එක අපිට පිළිගැන්වූයේ. devilled chicken එකට ගානට පදමට කුළුබඩු එකතු කරලා රසවත් ආකාරයෙන් සදා තිබුණා. අච්චාරු එකත් හොඳ හැපෙනගානට තිබුණා. ඒ වගේම බිත්තරයත් හොඳින් ගානට බැදලා තිබුණා. කොත්තුම කන එකේ වෙනසකටත් එක්ක කොත්තු රයිස් එක try කරලා බලන්නකො. ඔයාලා අනිවාර්යයෙන් කැමති වේවි.

Beef Parata Meal (LKR 900)

පෞද්ගලිකවම, මම හොඳ පරාටා වලට කැමතියි. හොඳින් පිසගත්තු devilled chicken එකේ කුඵබඩු පදමට යොදාගන තිබුණා . ඒ වගේම පරාටත් මෘදුයි. හපන්නත් ලේසී. හොඳින් ගාණට බැදගත්තු බිත්තරයත් නිසා මේ dish එක තවත් රසවත් .

 

Cheese and Chicken Ham Roti Sandwich (LKR 649)

ultimate comfort food එකක් වශයෙන් මේ Cheese and Chicken Ham Roti Sandwich එක හඳුන්වන්න පුළුවන්. චීස් එකත් ගානට melt වෙලා chicken ham එකත් එක්ක එකතු වෙලා එන රසය හරියට දිව්‍යලෝක රසය වගේ. පරාටත් මෘදුයි ඒ වගේම කන්නත් පහසුයි. පරාට වලට ආස මට මේක අලුත් අත්දැකීමක් වුණා.

 

 

Ice Cream Kottu (Price TBC)

ඔව් මේ කොත්තු එක ගැනනම් කියාගන්න වචන නැහැ. Kottu Labs එයාලගේ menu එකට අලුතින් එකතු කරපු dessert එක තමයි මේ Ice Cream Kottu එක. මේ dessert එක මුලින්ම try කරන්න වාසනාවන්තයෝ වුණේ අපි. ස්වාභාවික මී පැණි යොදාගන බැදපු candied roti, වැනිලා අයිස්ක්‍රීම් එක උඩින් දාපු චොකලට් සොස් එක්ක ලැබෙන මේ dessert එකේ දිව්‍යමය රසයත් තමයි තියෙන්නේ. candied roti එක එච්චර පැණිරස වුණේ නැහැ. ඒ වගේම හොඳ crispy එකට roti එක තිබුණා. හොඳ portion එකක් ලැබෙනවා වගේම ඔයාට පුළුවන් යාළුවො එක්ක බෙදාගනම enjoy කරන්න. මේ dessert එකට ලකුණු 10/10ම දෙන්න පුළුවන්.

 

 

Ambience

Kottu Labs එකේ වාතාවරණය ඇත්තටම ප්‍රසන්නයි. ඔයාගෙ යාළුවො එක්ක ගිහින් හවසට පොඩ්ඩක් enjoy කරන්න, කතා කරන්න මේ environment එක ඇත්තටම ගැළපෙනවා. ඒ වගේම මෙහි කාර්යමණ්ඩලයද ඇත්තටම මිත්‍රශීලී, ආචාරශීලී. ඒ වගේම අපිට අවශ්‍ය වුණොත් උපකාර කරන්න ඕනම අවස්ථාවක එයාලා සූදානම්.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here