රස ගැස්ම Sri Lankan- American Style එකේ Burgers කන්න යමුද “The Viking”…

Sri Lankan- American Style එකේ Burgers කන්න යමුද “The Viking”…

2021 Mar 1

Open Time:

11 AM - 10.30 PM (Monday - Thursday) and 11 AM - 11 PM (Friday - Sunday)

Address

No. 466, Nawala Road, Rajagiriya

directions

Just before Super Shine Laundry on Nawala Road

Contact No

077 764 2143

Menu

අපි කවුරුත් කැමතියි Sri Lankan- American style එකේ Burgers කන්න.. එහෙම menu එකක් හොයාගෙන අපිත් ආවා.. මෙන්න අපිට හම්බුණු දේ..

 

Beverages

 

Cold Pressed Juice (Chili Pineapple) LKR 400

මේ කාලෙටම ගැලපෙන විදියට හදලා තියෙන පැණිරහ එක්කම කටට සැරක් දැනෙන juice එකක් තමයි Cold Pressed.මේ juice එක “අච්චරු රහ” හොයන කාගේත් සිත් ඇද ගන්නා බවට නම් සැකයක් නෑ. Viking අපිට මේ ජූස් එක serve කරපු විදියටත්, juice එකේ අන්නාසි රහත් එක්ක දැනෙන spicy ගතියටත් අපේ හිත එතන නතර වුණා.

 

Cold Pressed Juice (Soursop) LKR 400

අනෝදා අපේ ස්නායු පද්ධතියට ගුණදායක පලතුරක් වගේම ප්‍රතිශක්තිකරණය වඩවනවා. මේ cold pressed juice එකෙන් අනෝදා වල ඒ නැවුම් රසය අපිට ඒ විදියටම දැනුණා.පැණි රහත් එක්ක එකතු වුණු ඒ creamy ගතිය ගතටම අමුතු සිසිලසක් එක්කලා..

 

Chocolate Shake – LKR 400

පළවෙනි කටින්ම.. චොකලට් රසයෙන් අපේ කට පුරා දිව ගිය මිහිර අපිව චොක්ලට් ආකරයකට අරන් ගියා. UK කොඩිය emboss කරපු ලොකු jar එකක තමයි අපිට මේ chocolate shake එක serve කරේ…shake එකේ තියෙන කිරි රසයයි, මන්චි චොකලට් බිස්කට් වල රසයේ එකතුව චොකලට් ගතිය තවත් වැඩි කලා.

Starters

 

Ceylon Loaded Fries – (LKR 800)

ඔයා කවද හරිම එක එක කෑමවල රහ බලන්න එකම Place එකකට ගිහින් තියෙනවද?

Viking කියන්නේ , ඒ වගේ රහ බලන place එකක්…නිතරම පාහේ දන්න අදුනන customers ලා ඇවිල්ලා පුරුදු විදියට එයාලගේ dish රහබලනවා..මේ නිසාම මට හිතුණා, Viking Kitchen එකේ මොකක්හරිම රහසක් තියෙනවා කියලා.
Ceylon loaded fries dish එකේ portion එක ගොඩක් ලොකුයි. spicy topping එකත් එක්ක mix වුණු cheese Sause රස fries වලට අමුතුම flavor එකක් ගෙනවා.

 

Chicken Karaage – (LKR 550)

Sri lankan – American theme එකෙන් ටිකක් එහාට ගිය dish item එකක් නිසා ඔයලා confuse වෙන්න පුලුවන්. පලවෙනි කටින්ම දැනෙන්නේ ඒ රසවත් අත්දැකීම ඔයත් විඳින්නම ඕනි…batter එකේ තියෙන crunch රසයත් එක්ක BBQ Sause එකතු වුණාම, කටපුරා දැනෙන chicken flavor එක නම් නියමයි….

 

Beef satay – (LKR 550)

කටට කෙල උණන විදියට Beef Satay plate එක බර හිටින්නම පුරෝලා තිබුණා. උඩින් දාල තිබුන peanut sauce එක අනිත් හැම රසයක් ම අපේ දිවට පරාද කළා. Beef එක තද ගතියක් නැතුව හොදට හැපෙන juicy flavor එකකට තිබුණු නිසා..හැම කටක්ම නැවුම් විදියට තිබුණා…උඩින් එකතු කරලා තිබුණු veggies dish එකේ වටිනාකම වැඩි කලා.

 

Mains

 

Podduck (LKR 1200)

මං ආසම බාර්ගර් එක!මෙහි රස විඳ ගන්න උවමනා නිසාම මං ආපහු අනිවාර්යෙන්ම මෙතනට ඒවි…සාමාන්‍ය duck burger එකක් හැමදාම හදන තැනක් හොයාගන්න අමාරුයි. හැබැයි මෙතන ඔයා හැමදාම ආවත් duck burger එකක් රස විඳින්න පුළුවන් හොඳට මස් පුරවපු, හරි පදමටම bake වුන burger එකටම විශේෂ වූ curry sauce එකෙන් එන රසයනම් කියලා වැඩක් නෑ.ඒක කද්දී දැනෙන්නෙ soft savory cake එකක් කනවා වගෙයි!..

 

Deadly Rooster (LKR 850)

මේක ඇමරිකානු Nashville style එකට හැදුණු හොඳට සීසන් වුණ crunchy චිකන් බර්ගර් එකක්!…මෙකේ patty එක වැඩිපුර fried කරලා…මේ බර්ගර් එකේ ලස්සන exterior එකක් තියෙනවා.

 

Nai Miris Mac N Cheese (LKR 550)

Mac N cheese මැකරෝනි වෙනුවට spaghetti වලින් හදලා තිබුනේ..පළවෙනි කටින්ම ඔයා දන්නවා එකෙන් මොන රසයක්ද එන්න ඕනේ කියලා හැබැයි ඒ නයිමිරිස් රසය දැනෙන්නේ ඔයාගේ උගුරට.. මේ dish එකේ earthy flavor එකක් වගේම හොද crunchy texture එකක් තියෙනවා. ක්‍රීමි ස්පැගටි එක ගැන අපි හැමෝම කියන කැමති දෙයක් කියනවා නම්- American made Asian!!..

 

The “Hybrid” (LKR 1400)

හොදම ලෝකවල් දෙකක් එකම බර්ගර් එක ඇතුලේ..!! කුකුල් මස් සහ හරක් මස් වලට flavors ගොඩක් එකතු කරලා cook කරලා තමා බර්ගර් එකට දලා තියෙන්නේ…එක පැත්තක මේ curry එකත් අනික් පැත්තට fries ටිකයි එළවළුයි ටිකයි එකතු කරලා තියෙන මේ බර්ගර් එක ගන්න ගානට හොඳ වටිනාකමක් දිලා තියෙනවා.ඒ වගේම හරක් මස් වල රසය කුකුල් මස් වල රසයට වඩා දැනෙන්න සකස් කර තිබුණා.

 

The “Not-Really-Into-Meat” Burger (vegetarian-LKR 750)

එයාලාගේ menu එකෙ තියෙන meat options වලට අමතරව vegetarian අය වෙනුවෙන්ම සූදානම් කළ vegetarian burger එකක් අපි try කරා.මේ බර්ගර් එක ටිකක් ඝනකමින් වැඩියි.මේකෙ texture එකෙ falafel mix එකකුත් එකතු කරලා තියෙනවා.මේ ඔක්කොම එකතුවෙන් එන ඒ රසය විදගන්න එක බර්ගර් එකක් විතරක් try කරල නම් මදි කියලා ඔයාට හිතෙයි.

 

Viking Bleu (LKR 1250)

ඔක්කොම රසයන් බැලීමට ඇති නිසා මේසය මත එක එක meal වල කොටස් ඉතුරු වී තියෙනවා දකින එකනම් හරිම දුකක්..කෙසේවෙතත් මේ dish එකෙත් රසබැලීමට අපිට වුවමනා වුනා.හොදටම bake කල දුඹුරු පැහැයට තිබූ කුකුල් මස් පිරවුමට උඩින් ක්‍රීම් චීස් වක්කරලා තිබුණා.කට පුරාම දැනෙන රසක් මේ dish එකේ තිබ්බා.

 

Ambience

ගොඩක් ලස්සන සෞන්දර්යාත්මක පරිසරයක තමයි මේ place එක තියෙන්නේ..මෙතන්ට හැමදාම customers ලා එන්න ප්‍රධාන හේතු දෙකක් තියෙනවා.-ඔවුන්ගේ menu range එක වගේම සුහදශීලි කාර්යමණ්ඩලයක් සිටීම..

Tip: chili pineapple එක නියම appetizer එකක්!…එකෙන් පටන් අරන් ඔයාගේ ආසම meal එකක් රසවිදලා chocolate shake එකකින් meal එක ඉවර කරන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here