රස ගැස්ම Crepe Runner | Restaurant Review …

Crepe Runner | Restaurant Review …

2023 Jun 16

Open Time:

2 pm to 10 pm

Address

137, Sir James Pieris Mawatha, Colombo 02

directions

Level 01 - Colombo City Centre

Contact No

0760 254 766

Crepes That Strike a Balance: Filling Yet Perfectly Snack-Sized!

 

ඔබ කැමතිම සහ රසවත් ක්‍රේප් සහ බීම වර්ග ඔබට පහසුවෙන් ලබා ගැනීම සදහා Crepe Runner දැන් ශාඛා හතක් දක්වා ව්‍යාප්ත කරමින් Colombo City Center හි දී අළුත් ශාඛාවක් ඔබේ පහසුව වෙනුවෙන්ම විවෘත කර තිබෙනවා.

සුවපහසු දවසක් ගත කිරීමට කැමති ඔබ වෙනුවෙන් පමණක් නොව සුන්දර මතකයන් රාශියක් එකතු කර ගැනීමට කැමති ඔබ වෙනුවෙන්ම මෙම ස්ථානය ඉතාමත් උචිතයි. Crepe Runner වෙතින් ක්‍රිස්පි රසට හැපෙන පැණි රස ක්‍රේප් වර්ග රාශියක් සහ රසවත් බීම වර්ග ඔබ වෙනුවෙන්ම ඉදිරිපත් කර තිබෙනවා.

 

Strawberry Maniac with Nutella Base – LKR 910 (4/5)

 

Nutella Base එකකින් සමන්විත පැණිරස ක්‍රේප් මත පෙති කපන ලද ස්ට්‍රෝබෙරි සහ හැපෙනසුළු crunchy cornflakes එක්කර තිබෙන Strawberry Maniac with Nutella Base ඔබට පිළිගන්වනු ලබනවා. සියලුම පැණිරස Crepes, milk chocolate, white chocolate සහ Nutella සමග වඩාත් රසවත් රසයන්ගෙන් යුත් Base එකක් සමග පිළිගැන්වීම සිදුකරනවා. එසේම ඔබගේ රසයට ගැපපෙන පරිදි ඔබ කැමති ආකාරයෙන් Crepes රස විඳීමට ඔබට මෙහිදී ඉඩ සලසා දෙනු ලබනවා.

 

Peanut Butter + Banana with Milk Chocolate Base – LKR 650 (5/5)

 

Peanut Butter සමග චොකලට් කිරි මිශ්‍ර කෙසෙල් අපි කවුරුත් දන්නා රස සංයෝජන එකතුවක්. Peanut Butter සමග එකතු වන චොකලට් කිරි මිශ්‍ර කෙසෙල් , පැණි රසයෙන් අනූන රස ද්විත්වයක් ගෙන ‍දෙනු ලබනවා. එමෙන්ම රටකජු කුඩා කැබලි හැපෙන විට ලබා දෙන මිහිරි රසය ඉතා ප්‍රණිත බවක් ගෙන දෙනවා.

 

Runner Beef Steak – LKR 930 (3/5)

 

රනර් බීෆ් ස්ටීක් කියන්නේ beef steak සමග cheese සහ herbs පිරවූ හැපෙනසුළු Crepe වර්ගයක්. මෙය සියලුම අමුද්‍රව්‍ය එකම ප්‍රමාණයෙන්ම පුරවා තිබෙනවා. හොඳ beef රසයක් ඇති මෙම Crepe එක තරමක් අධික ලෙස පිසුණු සහ වියලි බවක් ගත් අතර, එය මා තෝරාගත් දෙවල් අතර මං අඩුවෙන්ම කැමති වුණ එකක්. කොහොමවුණත් මං තවත් දවසක මේක try කරලා බලනවා කියලා හිතුවා.

 

Strawberry Red Bull Mojito – LKR 1,410 (5/5)

 

ඉතාමත් රසවත් පැණිරස crepes කෑමෙන් පසු මගහැරිය නොහැකි ඉතා රසවත් පානයක් තමයි Strawberry Red Bull Mojito කියන්නේ. මේ මොජිටෝ එක සම්භාව්‍ය මොජිටෝ එහෙකට වැඩි වෙනසක් සිදුකර තිබෙනවා. ඒ තමයි මෙයට ස්ට්‍රෝබෙරි රසය තවත් රසවත් ලෙස වැඩි වීමට මින්චි සහ දෙහි යුෂ ස්වල්පයක් එක්කර තිබීම. ඒ වගේම නමේ සඳහන් වන පරිදි Red Bull පානයෙන් ලැබෙන ජව සම්පන්න බව අත්විඳින්න ඔබට පුළුවන්. ඔබ Red Bull රස විඳින අයෙක් නම් මෙය අනිවාර්යෙන්ම රස විඳින බව නොඅනුමානයි.

 

Coffee Milkshake – LKR 500 (3/5)

 

ඔබ ව්‍යාකූල මනසකින් සිටී නම් ඒ සදහා Coffee Milkshake ඔබට වඩාත් සුදුසු වනවා. කෙසේවෙතත්, මෙම මිල්ක්ෂේක් වල කෝපි රසය මදක් අඩු ස්වාභාවයක් ගන්නවා. ඔබ කෝපි රසය වැඩි වශයෙන් බලාපොරොත්තු වන අයෙක් නම් මෙය ඔබට ගැලපෙන්නේ නැහැ. මුලදී මෙය ඉතා ප්‍රියජනක රසයක් ගෙන දුන්නද දිගු වේලාවක් එම රසය පැවතියේ නැහැ.

 

Ambiance (4/5)

 

Colombo City Centre හි පවතින මෙම ආපනශාලාව පිහිටි ස්ථානය හා ඒ සම්බන්ධ වැඩි විස්තර Instagram වෙත පිවිසීමෙන් ඔබට ලබා ගැනීමට හැකි වනවා. සිත් ඇදගන්නා සුළු බිත්ති සිතුවම් සහ ආලෝකයන්ගෙන් සකසා ඇති මෙහි ඇතුලත පරිසරය ඔබටත් ඔබේ පවුලේ සැමටත් ඉතා සුදුසු වනවා. එසේම ඔබේ මිතුරන් සමග හා ඔබේ සහකරු සහකාරිය සමග කෙටි විවේකයක් ගත කිරීමටද මෙය හොද ස්ථානයක්. මෙහි කුඩා ඉඩකඩක් පැවතියද ඇතුලත උණුසුම් සුවපහසු බවකින් සමන්විත වනවා. සුන්දර මතකයන් එකතු කර ගැනීමට කැමති ඕනෑම කෙනෙකුට මෙය හොද පරිසරයක් වන අතරම ඔබ කාර්යබහුල කෙනෙකු නම් ඉක්මනින් ආහාර ලබා ගැනීමට මෙය කදිම ස්ථානයක්. ඔබත් මෙහි පැමිණ ඔබේ ආදරවන්තයින් සමග සුන්දර මතක රැසක් එකතු කර ගන්න.

 

Service (5/5)

 

 

මෙම ස්ථානයේදී සෑම පාරිභෝගිකයෙකුටම සිනහවකින් ආචාර කරමින් උණුසුම් පිළිගැනීමක් ලබා දෙනවා. ඔබගේ සිත් සතුටු කිරීමට මෙහි කාර්ය මණ්ඩලය බොහෝ වෙහෙසක් දරන අතර ඔවුන් තම එක් එක් පාරිභෝගිකයින් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්නේ ඔවුන් ඉල්ලා සිටින දෙයට සවන් දීමට මෙන්ම ඔවුන්ගේ කැමැත්ත අනුව ඔවුන්ට අවශ්‍ය මොනවාද යන්න නිර්දේශ කිරීමෙන්. මෙහි වැදගත්ම දෙය නම් සේවකයන්ගේ වේගවත් සේවාවයි. කුසගින්නෙන් තමන් වෙත පැමිණෙන පාරිභෝගිකයන් පිලිබදව මෙහි සේවක මණ්ඩලය ඉතා අවධානයෙන් කටයුතු කරනවා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here