Uncategorized Cafe Felicita | Restaurant Review …

Cafe Felicita | Restaurant Review …

2023 Aug 13

Open Time:

Daily, 7 am to 8:30 pm

Address

74, Flower Road, Colombo 03

directions

Opposite Poru Flore, located in the Ninewells Wellness Centre

Contact No

0777 821 989

Cafe Felicita ඔයාට නිදහසේ කාලය ගෙවන්න හොඳම තැනක්

කොළඹ නගර මධ්‍යයේ පිහිටි Flower Road හි පිහිටා ඇති කැෆේ ෆෙලිසිටා කියන්නේ Instagrammable කැෆේ ලැයිස්තුවට එකතු වුණු අලුත්ම cafe එකක් කිවුවොත් හරි.

උදේ 7 සිට රාත්‍රී 8:30 දක්වා විවෘතව තියෙන (එයාලගේ විවෘත වේලාවන් රාත්‍රී 11 දක්වා දීර්ඝ කරන්න සැලසුම් කරලා තියෙනවා), Cafe Felicita දවස පුරා උදේ ආහාරය සිට බර්ගර් දක්වා, Paninis මෙන්ම කොත්තු , Hotdogs සහ තවත් දේ සපයනවා! හොඳම දේ තමයි එයාලගේ මේ ලොකු menu එකේ තියෙන සියළුම රසවත් කෑම ඔයා හිතන තරම් මිළ අධික නොවීම. රුපියල් 2000ක් වගේ මුදලකින් ඔයාගේ ඔක්කොම cravings කොළඹ නගර මධ්‍යයේ තියෙන cafe එකකින් සපුරා ගන්න පුළුවන් කියන්නේ … ඒක ඇත්තටම අපූරු කාරණයක්.

Appertisers

Baked Pumpkin Bowl — LKR 1,000 (4/5)

මේක ඇත්තටම “සලාදයක් රස විඳීම” කියන සංකල්පය සම්පූර්ණයෙන්ම අළුත් මට්ටමකට ඔසවා තියනවා. තාම menu එකට එකතු කරලා නැති වුණත් එයාලගෙන් මේක අහලා ගත්තත් ඔයා පසු තැවෙන්නේ නම් නැහැ. soft එකට තම්බා ගත් වට්ටක්කා තිබුණු මේ salad එකේ හැම කටකම අමුතුම රසයක් තිබුණා. මේකට එකතු කරලා තිබුණ රන්වන් සහ හැපෙනසුළු croutons නිසා ගැළපෙන ලුණු රසයක් මේ salad එකට ලැබුණා. මේකට එකතු කරලා තිබුණ greens වලින් නැවුම් රසයක් මේකට ලැබුණා.
සාමාන්‍ය දේවල් වලින් හදලා තිබුණත් ගොඩක් ලොකු රසයක් තිබ්බ මේ dish එක අමුද්‍රව්‍ය කිහිපයක් එකතු කරලා මොන තරම් රස dish එකක් හදන්න පුළුවන්ද කියන එකට කදිම උදාහරණයක්.

NOTE: රුපියල් 500 කට feta cheese මේකට එකතු කරගන්නත් ඔයාට පුළුවන්.

Mains

Crispy Chicken Burger — LKR 1,690 (4/5)

මේ Crispy Chicken Burger එකට නම් මම ගොඩක් කැමති වුණා. එතකොට fries….. ඒවගේ රස නම් කියලා ඉවර කරන්න බැහැ. රන්වන් පාට වෙනකන් හරි ගානට බැදලා ගොඩක් crunchy රසට තිබුණා. soft bun දෙකක් මැදට juicy කුකුල් මස් සහ තවත් දේ එකතු කරලා මේ burger එක හදලා තිබුණා. සැර ගානට තිබුණ වගේම කටට කෙල උනන රසක් තිබුණ නිසාම මේ crispy burger එක ඇත්තටම රසවත් කිවුවොත් හරියටම හරි.

Note – crispy chicken වෙනුවට ඔයා කැමති නම් grilled chicken ලබාගන්නත් පුළුවන්.

Cheesy Pol Sambol Panini — LKR 950 (5/5)

මේ Cheesy පොල් සම්බෝල panini එකේ තිබුණේ වෙනස්ම රසක්. පොල් සම්බෝලේ සැර රස සහ පොල් නිසා එකතු වුණු පොඩි පැණි රසක් තිබුණා. toast කරලා තිබුණු panini එකේ තිබුණ butter රසයත් එක්ක melt කරපු චීස් මේ පොල් සම්බෝලෙට හොඳටම පැහුණා. මේක පොඩ්ඩක් oily ගතියට බර වුණත් ඒක මේ dish එකේ රසට නම් බාධාවක් වුණේ නැහැ.

Couscous with Kebab — LKR 1,750 (3/5)

මේ කුස්කුස් එක නම් මගේ කටට දැනුණේ හරිම සැහැල්ලු වලාකුළක් පාවෙනවා වගේ. පොඩි සැර රසකුත් එක්කම වියළි මිදි වලින් පොඩි පැණි රසක් මේ dish එකට ලැබුණා. chicken kebab වල තිබුණේ වෙනමම රසයක්. හොඳට season කරලා juicy kebab hummus එක්ක හොඳටම ගැලපුණා. Creamy, buttery හරිම smooth විදිහට තිබුණ මේ dish එකේ අපිට නම් කියන්න කිසිම වරදක් තිබ්බේ නැහැ.

Seattle Hot Dog — LKR 1,250 (5/5)

මේ bun එක ගොඩක් නැවුම් වගේම fluffy. මේ bun එක ගැන කියද්දී නම් ඒක උඩට දාලා තිබුණ mustard රසත් එක්ක ආපු චීස් සෝස් එක නම් අමතක කරන්න බැහැ. ටිකක් සැර tangy ,රස කිහිපයකම එකතුවක් මේ සෝස් එකෙන් දැනුණා. Hotdog එකත් ගොඩක් මෘදු, රසයෙන් වැඩි නිසා අපිට සෑහීමකට පත් වෙන්න පුළුවන් වුණා. මේකට එකතු කරලා තිබුණ jalapeños නිසා hotdog එකේ රසය දෙගුණ වුණා. මෙතැනට ගියොත් අනිවාර්යයෙන් Seattle Hot Dog එක කාල බලන්න නම් අමතක කරන්න එපා.

Desserts

Chocolate Brownie — LKR 780 (4/5)

චොකලට් සහ වැනිලා එකතු වුණාම එන්නේ අමුතුම රසයක්. Brownie එක ගොඩක් fudgy. ඒක creamy වැනිලා අයිස්ක්‍රීම් එක්ක කනකොට දිවට දැනෙන රස ගැන නම් අමුතුවෙන් කියන්න අවශ්‍ය නැහැ.

Strawberry Cheesecake — LKR 1,000 (4/5)

වැහෙන්න සීනී syrup දාපු නැවුම් strawberry අතුරපු මේ Cheesecake එක නම් ගොඩක් රසට තිබුණා. Base එක buttery නිසාම මේකේ තිබුණේ අපුරු රසක්. හැබැයි ගාණේ හැටියට මේකේ ප්‍රමාණය තව ටිකක් වැඩි වුණා නම් හොඳයි කියලා අපිට හිතුනා.

Churros — LKR 750 (5/5)

රුපියල් 750 කට මේ තරම් හොඳ churros ?.. මේ Churros ගොඩක් soft වගේම chewy ඕනෑවට වඩා පැණි රස නැති මේ churros වල හැම කටක් අවසානයේම දැනුණ පොඩි ලුණු රස නිසා පදම හරි ගානට තිබුණා. chocolate sauce එක උකු සහ රසයෙන් පිරිලා නිසාම Churros එක්ක ඒක හොඳටම පෑහුනා. ඔයාටත් ආයෙත් පැණි රස snack එකක් කන්න හිතුනොත් මේ Churros නම් අමතක කරන්න එපා.

Drinks

Hot Chocolate — LKR 1,350 (4/5)

සීතල වැසි දවසකට නම් මේ Hot Chocolate එක කියාපු බීම. හොඳම කාරණාවා තමයි එයාලා මේකට පාවිච්චි කරන්නේ Starbucks Hot Chocolate. සීතල දවසකට විතරක් නෙමෙයි ඕනෙම වේලාවක මේක නම් බොන්න පුළුවන්.

The Green Juice — LKR 950 (5/5)

Green Juice කියද්දී අපිට තියෙන්නේ ඒ තරම් මිහිරි අත්දැකීමක් නම් නෙවෙයි. ඒත් සාමාන්‍ය Green Juice එකකට වඩා මේක වෙනස් කිවුවොත් ඔයාලට විශ්වාස කරන්න පුලුවන්ද ? ඒක ගොඩක් නැවුම් වගේම සෞඛ්‍ය සම්පන්න පොඩි Detox drink එකක් කිවුවොත් හරියටම හරි. නිවිති, පිපිඤ්ඤා, ඇපල්, සැල්දිරි, ඉගුරු, දෙහි වගේ ගොඩක් දේවල් එකතු කරලා රසට හදලා තිබුන මේ drink එක හොඳ palate cleanser එකක් විදිහට සලකන්නත් පුළුවන්. ඉතින් මේක බිලා අපිට ස්තුති කරන්නත් අමතක කරන්න එපා.

Got Beet? — LKR 950 (2/5)

මේකත් නරකම නැහැ. නමුත් මේක මගේ රසට නම් වැඩිය ගැලපුනේ නැහැ. බීට් රූට්,කැරට්, ඉගුරු, සැල්දිරි, සහ රතු ඇපල් එකතු කරලා හදපු මේ drink එක අපිට දුන්නේ අලුත්ම අත්දැකීමක්. සමහර උගුරකින් wow මේකත් නරකම නැහැ කියලා අපිට හිතුණත් තවත් උගුරකින් ඒ මොකද්ද ඒ වුණේ කියලා අපිට හිතුනා.. ඉතින් ඔයත් අලුත් දේවල් try කරන්න, අලුත් කෑම කාලා බලන්න කැමැති කෙනෙක් නම් මේ drink එක බීලා බලන්න.

Ambience

මම මුළදීම කිවුවා වගේම Cafe Felicita කියන්නේ Instagram වලට ලස්සනට photo ගන්න ගැළපෙනම තැනක්. ඒ වගේම මේ cafe එකට ඔයාට සුරතල් සතුන් අරන් යන්න පුළුවන්. විශේෂ අවස්ථාවක් සඳහා ආසන ගණනාවක්ම තියෙන outdoor seating area එකකුත් මෙතන තියෙනවා. යාළුවොත් එක්ක කාලය ගත කරන්න, group discussions වලට මෙතන කියාපු තැනක් නිසා ඔයා විශ්ව විද්‍යාල ශිෂ්‍යයෙකු වුණත්, ස්වේච්ඡා සංවිධානයක සාමාජිකයෙක් වුණත් එහෙමත් නැතිනම් co-working space එකක් හොයනවා නම් මෙතන ඔයාට හොඳටම ගැළපෙනවා. වැඩිපුර ගෙවීමක් නොකර meetings,presentations වලට TV වගේ පහසුකම් මෙතැනදී ලබාගන්න ඔයාට පුළුවන්.

ඉතින් ඔයාගේ සුරතලුන් එක්ක යන්න, ලස්සන පින්තූර ගන්න, ඔයාගේ වැඩ කරන්න, සහ අපූරු වටපිටාවක කාලය ගෙවන්න Cafe Felicita තමයි කියාපු තැන.

ඔබ දන්නවාද ?

  • මේ Cafe එක BYOB සහ BYOW කියලා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here