රස ගැස්ම The Citrus Roti Mania at Citrus Hikkaduwa | Restaurant Review …

The Citrus Roti Mania at Citrus Hikkaduwa | Restaurant Review …

2023 Jul 23

Open Time:

Daily, 5pm to 8pm

Address

Citrus Hikkaduwa — 400, Galle Road, Hikkaduwa

directions

Down Colombo-Galle Road, opposite Kai Hikkaduwa

Contact No

0915 560 001

“THE place to be — for all things Hikka roti!”

හික්කඩුව කිව්වම හැමෝටම මතක් වෙන්නේ සුන්දර වෙරළ තීරය හෝ Surfing ක්‍රීඩාව තමයි. හැබැයි ඔන්න මේ කියන්න යන්නේ නම් එහෙම දෙයක් ගැන නෙවෙයි. මේ සැරේ අපිට ඔයාලට කියන්න තියෙන්නේ ඊටත් වඩා වැඩියෙන් ප්‍රසිද්ධ, රොටීවලට කැමැත්තක් දක්වන අය නිතරම යන “හික්කා රොටි මේනියාව” ගැනයි.

ඉතින් Citrus Hikkaduwa විසින් මෑතකදී රසවත් රොටි වර්ගයන් සහිත නවතම ‘roti wrap’ මෙනුවක් හඳුන්වාදී තිබෙනවා.

එය සෑම රාත්‍රියකම විවෘතව පවතින බැවින් ඔබ කවදා හෝ හික්කඩුව දෙසට ගමන් කරනවා නම් එය අත්විඳීමට අමතක කරන්න එපා!

MAINS

Creamy Prawn Roti — LKR 690 (5/5)

ක්‍රීමි, ඉස්සන් පිරවුමකින් පිරුණු රොටියක් මම කවදාවත් අත්හදා බලන්න හිතපු දෙයක් නෙමෙයි. මෙම සුවිශේෂ රසයන්ගෙන් යුත් අලුත් සංකලනය ඇත්තෙන්ම රොටි සංස්කෘතිය අලුත් මානයකට ඔසවා තබනවා. ඒක ඇත්තටම මම මුලින්ම කනකොට රස නහර පිනාගියා කිව්වොත් හරියටම හරි. රන්වන් දුඹුරු පැහැයෙන් යුත් රොටී, සියුම් ලෙස නැවී, ඇතුළත ඉස්සන් සහිත පිරවුමක් මෙහි තිබෙනවා. මේකට ලොකු ඉස්සෝ භාවිතා කරලා තියෙනවා. මේකේ තිබ්බ සියුම් රස අපට තවත් Creamy Prawn රොටි රස විඳීමේ අවශ්‍යතාවය වැඩි වැඩියෙන් ඇති කළා.

 

Black Pork Curry Roti — LKR 690 (4/5)

මේක නම් ශ්‍රී ලාංකික අපිට අමුතු දෙයක් නෙමෙයි. උණු උණු රොටී සමග Black Pork ව්‍යංජනයකට වඩා තව වෙන මොනවද? මේ කෑම දෙක වෙන් වෙන් වශයෙන් හුරුපුරුදු වූවත් එය wrap එකක් ලෙස පැමිණීම එම සංයෝජනයට අලුත් මුහුණුවරක් ලබා දුන්නා. Black Pork Curry එක රසවත් වූ අතර කුළුබඩුවලින් බහුල වූ නිසා ඒ සම්බන්ධයෙන් කියන්න කිසිම චෝදනාවක් නෑ. එහෙත් අනිවාර්යෙන්ම කියන්න ඕනම දෙයක් තමයි, Black Pork Curry එක ටිකක් වැඩිපුර තිබිලා රොටි ටිකක් අඩුවෙන් රස විඳින්න තිබුනානම් හොඳයි කියන එක.

 

Roast Chicken Roti — LKR 480 (2.5/5)

රෝස්ට් චිකන් රොටි නම් අපි කලින් කෑමට ගත්ත රොටි වල රසට වඩා රස ටිකක් අඩුයි. මෙහි පිරවුම රසවත් වුනත් එහි තව කුකුල් මස් තියෙයි කියලා අපි බලාපොරොත්තු වුණා. ඒ වගේම තමයි රෝස්ට් කුකුල් මස්වල අපි සාමාන්‍යයෙන් සොයන පිළුස්සුණු රසය අපට ලැබුනේ නැහැ.

 

Roast Beef Roti — LKR 680 (3/5)

බැදපු හරක් මස්, හතු සමග රොටී පිරවුමකින් සමන්විතව තිබූ මෙය රසවත් බවින් යුතු කෑමක් වුණා. නමුත් පිරවුමේ හරක් මස් වෙනුවට වැඩිපුර බිම්මල් යොදා තිබුණා. සමස්තයක් වශයෙන් ගත් විට රොටී එතුම පිරී තිබුණත් පිරවුමේ හරක් මස් සඳහා වැඩි අවධානයක් ලබා දුන්නා නම් අපි ගොඩක් කැමතියි.

 

DESSERTS

Coconut & Passion Fruit Roti — LKR 450 (5/5)

හික්කඩුවේ Citrus හිදී අප ගත කළ කාලය තුළ අප රස බැලු හැම දෙයකින්ම අපට තිබූ සුවිශේෂීම ආහාරය වුනේ පොල් සහ පැෂන් ෆෘට් රොටි. රොටිවලින් පැනි පොල් සහ පැෂන් ෆෘට් වල යුෂ ගලා යන අතර, රස දෙකේ සංයෝජනය අපිව පුදුමයට පත් කළා කිව්වොත් නිවැරැදියි. පොල්වල ඇති පැණිරස හා පැෂන් ෆෘට් රස එකිනෙක හා රොටී එතුම සමග හොඳින් මිශ්‍ර වෙලා තියෙනවා. රොටි එතුම තුළ ඇති පැෂන් ඇට හැපෙන සුළු බව මෙහිදී අපට අමතර සතුටක් ඇති කළා.

 

Chocolate Ice Cream Roti — LKR 560 (4/5)

මේ රොටි එක නම් පැණි රසට කැමති අය වෙනුවෙන්ම තියෙන එකක්. Chocolate Ice Cream වලට ගොඩදෙනෙක් කැමතියිනේ. ඒ අය වෙනුවෙන්ම රොටි පිරවුමේ හැම තැනකම රසවත් චොකලට් අයිස් ක්‍රීම් පුරවලා තියෙනවා.

 

AMBIENCE

Citrus Hikkaduwa ප්‍රවේශය අසලම පිහිටා ඇති Citrus Hikka Roti Mania යනු අමුතුම ප්‍රබෝධයක් ගෙන දෙන ස්ථානයක්. ඉදිරිපස ඇති open area එකේ එළිමහන් භෝජනාගාරය හිරු බැස යන විට ඉතාමත් මනරම් ස්ථානයක් වනවා. මෙහි කාර්ය මණ්ඩලය ද අතිශයින් මිත්‍රශීලී වූ නමුත් හෝටල් සංකීර්ණයේ සෙසු කොටස්වලින් භෝජනාගාරය මදක් ඉවත් කර ඇති නිසා කාර්ය මණ්ඩලය සමග සම්බන්ධ වීමට අපට තරමක් අපහසු වුණා.

කොහොමවුනත් “හික්කා රොටි” ඇත්ත වශයෙන්ම අපිට සුන්දර අත්දැකීමක් වුණා. සමස්තයක් විදියට ගත්තම Citrus Hikkaduwa හි ඇති Hikka Roti Mania කියන්නේ, විවිධ වර්ගයේ රසයන්ගෙන් යුත් රොටි ආහාරයට ගෙන නවමු අත්දැකීමක් ගන්න ඔබට යන්න පුළුවන් සුදුසුම ස්ථානයක්.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here