රස ගැස්ම දිවා රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහයක් භුක්ති විඳින්න යන්න හොඳම තැන Berlin Sky Lounge

දිවා රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහයක් භුක්ති විඳින්න යන්න හොඳම තැන Berlin Sky Lounge

2020 Jun 30

 

Il Cielo ඉහළින් 6 වන මහලේ පිහිටා ඇති Berlin Sky Lounge වලට ගියොත් ඔයාට හොඳ දිවා රාත්‍රී භෝජන සංග්‍රහයක් භුක්ති විදින්න හැකියාව තිබෙනවා. අපි ඔවුන්ගේ වර්ණවත් cocktails try කළා වගේම අලුතින් menu එකට එකතු කරපු දේවලුත් try කළා. මුලින්ම කියන්න ඕන අපි try කරපු දේවල් අපිව පොඩ්ඩක්වත් කළකිරීමකට පත්කලේ නැහැ කියලා.

 

 

Drinks

Blue Lagoon (LKR 1,190)

මෙම කොක්ටේල් එකේ තිබෙන දීප්තිමත් නිල් පැහැය නිසා මේ drink එක instagrammable drink එකක් විදිහට හඳුන්වන්න පුළුවන්. කොහොම වුණත් මේ drink එක පන්ච් එකක් . ඒ නිසා හෙමිට බොන එක තමයි වඩා හොඳ. වොඩ්කා වල තියුණු බව සහ ප්‍රබෝධමත් ඇඹුල් රසය night outing එකකට හොඳට ගැළපෙනවා.

 

 

Cosmopolitan (LKR 1,190)

girl’s night outs එකකට ගැළපෙනම drink එක තමයි මේක. පැණිරස හා ඇඹුල් රසයෙන් යුත් මෙම සංයෝජනය ඔබට දෙහිවල ප්‍රසන්න රසයක් ලබා දෙනවා.

 

 

Mojito Passion (LKR 870)

සම්භාව්‍ය කොක්ටේල් එකක අද්විතීය පෙරළියක් කිවුවොත් හරියටම හරි. ඔයා දවසෙම මහන්සි වෙලා හෙම්බත් වෙලා ඉන්නවනම් මේක තමයි ඔයාට හරියනම කොක්ටේල් එක.

 

 

Appetizers

Creamy Potato Soup with Bacon (LKR 570)

Creamy සහ රසවත් ඒ වගේම ගුණවත් ultimate comfort food එකක් කියලා කිව්වොත් හරියටම හරි. ඩයිස් කළ බේකන් වල රසය හා texture එක ඇත්තටම අපූරු එකතුවක්. Creamy Potato Soup එකත් එක්ක දුන්න garlic bread එක නැවුම් වගේම crisp. මේ appetizer එක ඕනෑම ආහාර වේලකට පරිපූර්ණ ආරම්භයක්!

 

 

Currywurst (LKR 750)

හොඳින් පිසින ලද එළවළු සහ පෑන්-ෆ්‍රයිඩ් අර්තාපල් යොදාගන සාදගන තිබෙන මේ appetizer එක drink එකක් එක්ක නියමට ගැළපෙනවා. නිවසේ සාදන ලද තක්කාලි සෝස් සමග කුළුබඩු පොඩි ප්‍රමාණයක් යොදා සකසා ගත් මේය ඕනෑම කෙනෙකුට ගැළපෙන හොඳ appetizer එකක් කියලා කියන්න පුළුවන්.

 

 

Mains

Berlin Sky Pork Knuckle Scweshaxn (LKR 1,230)

මෙම ආහාරය පිරිනමන අවන්හල් හතරෙන් එකක් තමයි Berlin Sky Lounge. මේ dish එක ඇස් පිනෙව්වත් මස් ටිකක් වැඩිපුර කරවෙලා තිබුණ නිසා අපිට ලබා දී ඇති cutlery සමඟ එය කපාගැනීමට දුෂ්කර වුණා. මස් නැවුම් හා රසවත් වුණත් මස් කපාගන් බැරි වුණ නිසා මුලු dish එකම ඉවර කරගන්න අපිට බැරි වුණා . ඒ වුණාට අපි පොඩි කළ අර්තාපල් රස වින්දා. ඇත්තටම ඒකත් හරිම රසයි.

 

 

Schnitzel Viennese Art (LKR 1,020)

මේ dish එක ටෙන්ඩර් කළ කුකුල් මස් හා මිශ්‍ර එළවළු වලින් සමන්විත සරල කෑමක්. පුද්ගලිකව, අපට හැඟුණේ මෙය අපගේ රසයට ගැළපුනේ නැතිබවක්. නමුත් ඔබ සරල රසයන් සහිත සංකීර්ණ නොවන කෑමක් සොයන්නේ නම්, මේක තමයි ඔයාට ගැළපෙනම ආහාරය.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here