රස ගැස්ම පවුලේ අය සමග sea food රසවිඳින්න කැමතිනම් යන්න හොඳම තැන Loon Tao..

පවුලේ අය සමග sea food රසවිඳින්න කැමතිනම් යන්න හොඳම තැන Loon Tao..

2020 Jul 19

Beachfront Culinary Bliss

Loon Tao ගල්කිස්සේ මනරම් වෙරළ තීරය මධ්‍යයෙහි පිහිටා තිබේ.ඔවුන් ඔබට වෙරළ තීරයේ රසාස්වාදනය සරලව විදිය හැකි වන පරිදි වටපිටාව සකස්කර ඇත.මුහුදු රළ බිඳෙන හඬට සවන් දෙන ගමන් යහළුවන් ,පවුලේ අය , තම සහකරුවා හෝ සහකාරිය සමග ප්‍රනීත sea food රසවිඳින්නටද ඔබට හැකියි.මේ අවන්හලේ පළමු වරට කළ චාරිකාවේ අපේ අත්දැකීම් ඔබ හමුවට ගෙන එන්නයි මේ සූදානම…

 

 

DRINKS

 

 

 

Cosmopolitan (LKR 1,190)

මේ ඉතා රසවත් හොඳට කලවම් කර ඇති කොක්ටෙයිල් එකක සැබෑ රසය එලෙසම ලබා දෙයි.මෙහි ප්‍රධාන ස්ථානයක් කැන්බෙරි යුෂ වලට දී ඇති නමුත් එය මුළු රසයට හානියක් සිදු නොකරයි.

 

 

Blue Lagoon (LKR 1,190)

මෙම පානය මෘදු ඇල්කොහොල් සහිත කොක්ටේල් එකක් නම් නොවේ.මෙහි තිබූ දෙහි පෙති දෙක අමුතුම නැවුම් බවක් එක් කර තිබූ අතර, එමගින් එහි ඇති ඇසිඩික් රසය එ තුළ රඳවා ගැනීමට හැකිවී තිබුණි.

 

 

Tequila Sunrise (LKR 1,290)


මෙම සංකලනයන් හි ටකීලා පානය නොමැති වුවත් මේ දොඩම් පානය දැඩි තිබහ නිවන පැඟිරි පානයක් ලෙස නම් දරයි.

 

Virgin Mojito (LKR 550)


ලූන් ටාවො හි පැවති බීම වර්ග ගණනාවෙන් මින්ට් සහ දෙහි වලින් අලංකාර කර ඇති මොජිටො පානය නිදහසේ රස විඳිය හැකි හොඳ පානයක් ලෙස සඳහන් කළ හැක.

 

 

Loon Tao Special (LKR 550)


මෙහි ඇති අන්නාසි සහ කැන්බෙරි සුසංයෝගය වැඩි ලෙස අන්තර්ගතවී ඇති අතර අඹ එතරම් අඩංගු වී නොතිබුණත්,එයින් ආම්ලික රසයක් පානයට එක් කිරීමට හැකි වී තිබෙනවා.

 

 

Mango Cooler (LKR 550)


මෙය නැවුම් බවක් අත්විඳිය හැකි පානයක් වන අතර ඔබ වෙරළ තීරයේ ඇවිදින විට ද එයින් රස බැලිය හැක. ඔබ අඹ සඳහා වැඩි රුචියක් දක්වන කෙනෙක්නම් මෙය ඉතා කදිමයි.

 

 

APPETIZERS

 

Deep-Fried Chicken Wonton (LKR 890)

මෙහි පෙනුම මෙන්ම අද්විතීය රසයක් ද ඇත.මෙහි ඇතුලත හීනියට කපාගත් චිකන් කැබලි මිශ්‍රණයක් අඩංගු කර ඇති අතර එය ආහාරයට ගැනීමට ඉතා පහසු ලෙස සකස් කර ඇත .ගැඹුරු තෙලේ බැදගත් චිකන් කැබලි ක්‍රිස්පි වොන්ටන් දවටනය මගින් වසා තිබේ.මෙහි ප්‍රණීත බව හේතුවෙන් වැඩි ලෙස ආහාරයට ගැනීමට ඔබට උවමනා වනු නොඅනුමානයි .

 

MAINS

 

Singapore Style Spicy Noodle with Prawns and Chicken (LKR 990)

එකට එකක් නොදෙවෙනි ආහාර රටා දෙකකින් සමන්විත මෙම නූඩ්ල්ස් වර්ගය ,ඔබ ගෙවනු ලබන මිලට ඉතා ඉහල සාධාරණයක් ඉටු කරයි.වැඩි ප්‍රමාණයක එළවළු කැබලි ,කුකුල් මස් හා ඉස්සන් එක්කල මෙම නූඩ්ල්ස් භෝජනය කටගැස්මට කැමති ඔබ සඳහාම පිළියෙල කර ඇත .ලූන් ටාවෝ වෙත පැමිණෙන ඔබ මේ ස්පයිසි නූඩ්ල්ස් වල රසය අත්දකින්න අමතක නොකරන්න.

 

 

Wok-Fried Lamb with Zucchini XO Sauce (LKR 1590)

Xo sauce හා බැටළු මස් වලින් පිළියෙල කරන මෙම භෝජනය සැර ගානට වගේම පහසුවෙන් හැපීමටද හැකියි.

 

 

Szechuan Style Fried Eggplant (LKR 490)


අපගේ සුපුරුදු වම්බටු ව්‍යංජනයට වඩා වෙනස් වුවද ,අපි සිතන්නේ එය සිංගප්පූරු ක්‍රමයට සැකසූ spicy noodles dish එක සමඟ හෝ ලූන් ටාවෝහි විවිධ ක්‍රමයට සකසන ලද බත් වර්ගයක් සමඟ මනාව ගැලපෙන ව්‍යාජයක් බවයි .

 

 

Hot Butter Cuttle Fish (LKR 1290)


කටගැස්මට කැමති ශ්‍රී ලාංකික අප සඳහා පිළියෙල පිළියෙළ කර ඇති මෙම sea foods භෝජනය සාගර ජලයේ සිසිලස විඳිමින් අනුභව කිරීමට ලැබීමත් මහත් භාග්‍යයක් .පිටතින් පහසුවෙන් හැපෙන සුළු ,සැර , මාළු සාරයෙන් යුත් මෙම උණුසුම් Butter cuttle fish dish එක පුද්ගලයින් දෙදෙනකු අතර පහසුවෙන් බෙදා ගත හැක .

 

 

DESSERT

 

 

Sesame Date Pan Cake with Vanilla Ice-cream (LKR 390)

තල හා රටඉදි මුසුකර සාදන ලද මෙම පැන්කේක් සදහා වැනිලා අයිස්ක්‍රීම් සමග බෙරි සොස් එක්කර ඇත.සාමාන්‍යයෙන්, අප අතුරුපස අනුභව කිරීමේ දී අයිස්ක්‍රීම් එක්කල විට අතුරුපස වලට වඩා අයිස්කීම් රසය අපට හොදින් දැනේ.නමුත් මෙම ප්‍රණීත අතුරු පසෙහි නම් එවැනි කිසිදු වෙනසක් සිදුවන්නේ නෑ .කෙසේ වෙතත් ,පෑන් කේක් එක දෙපළු කිරීමට මද වෙලාවක් ගත වුණත් අයිස්ක්‍රීම් දිය වීමත් සමඟ එය අනුභව කිරීම ඉතා පහසු වේ .

 

 

AMBIENCE

ලී මේස හා ලී පුටු වලින් සරසා ඇති ලූන් ටාවෝ ඔබේ හැම mood එකක්ම වෙනස් කරන්න පුළුවන් විවිධ රසයෙන් යුත් menu වර්ග රාශියකින් සමන්විත හා සන්සුන් මුහුදු වෙරළක් හිමි අවන්හලකි.සිවිලිමේ ඇති එල්ලෙන විදුලි පහන් අවන්හලේ විචිත්‍රත්වය තවත් වැඩි කරයි .

ගල්කිස්ස මුහුදු තීරයේ දී ඔබත් ප්‍රණීත seafood භෝජනයක රස විඳීමට කැමති නම් ලූන් ටාවෝ වෙත පියනගන්න .ඔබ එහිදී ලැබූ අත්දැකීම් අප සමග බෙදා ගැනීමටද අමතක නොකරන්න .මෙයින් මුහුදු වෙරළ දිගේ හිරු බැස යන ගමන් ලූන් ටාවෝ හි සිටින දේශීය සංගීත කණ්ඩායමේ බොන්ගො හඩින් නික්මෙන මිහිරි ගී රසට සවන් දෙන්න ඔබටත් හැකි වේ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here