රස ගැස්ම සැහැල්ලුවෙන් Friday Night එක ගෙවන්න කැමතිනම් යන්න හොඳම තැන Bro Pub and...

සැහැල්ලුවෙන් Friday Night එක ගෙවන්න කැමතිනම් යන්න හොඳම තැන Bro Pub and Restaurant…

2020 Jul 22

නුගේගොඩ අළුතින් ආරම්භ කරලා තියෙන රසවත් ආහාර තියෙන තැනක් තමයි Bro Pub and Restaurant කියන්නේ. සිකුරාදා රාත්‍රිය ගොඩක් විශේෂ විදිහට ගෙවන්න කැමති කෙනක් වුණු මට නම් මෙතන view එක වගේම සජීවී සංගීතය නිසා ගියපු ගමන් මෙතැන මගේ හිත ගත්තා.

 

 

Drinks

 

 

 

Red Sea (LKR 850)

 

එක එක beer වර්ග උත්සහ කරන්න කැමති කෙනෙක් විදිහට මේ drink එකත් මට බීලා බලන්නම හිතුණා. ග්‍රෙනඩින් වල මිහිරි බව හා තියුණු දෙහි punch නිසාම මේක අත්හදා බලන්න ඕනේම drink එකක්.අපි මේකේ වැඩියෙන්ම කැමති වුණේ මේකේ අඩංගු වෙලා තිබුණ දේවල් එකිනෙකට ගොඩක් ගැළපුන නිසා කිවුවොත් හරි.

 

 

Long Island Iced Tea (LKR 1,450)

මේක විවිධ වර්ගයේ මත්පැන් වර්ග පහක තියුණු රසයන් එකතු කරලා තියෙන සාමාන්‍ය Long Island Iced Tea එකක්.එක පාරක් බිවුවොත් මේකට ඔයා ඇත්තටම කැමති වේවි.

 

 

Whiskey Sour (LKR 850)

තියුණු රසයන්ගෙන් පරිපූර්ණ සම්මිශ්‍රණයක් වෙන Whiskey Sour මිලි ලීටර් 50 ක්ම ඔයාට රුපියල් 850 කට ලබාගන්න පුළුවන්.මේකේ තියෙන රතු සහ තැඹිලි මිශ්‍ර පාට නිසාම බීලා බලන්නම හිතෙන ලස්සනක් මේකට එකතුවෙලා තිබුණා.Whiskey Sour කියන්නේ ඇඹුල්, රසවත් වගේම හොඳට පානය කරන්න පුළුවන් cocktail එකක්.

 

 

Margarita (LKR 1,100)

ඔයාගේ යාළුවෝ එක්ක එකතු වෙන වෙලාවකට වඩාත්ම ගැළපෙන drink එකක් තමයි මේ. මේ Margarita එකේ පැඟිරි හා පැණිරස එක්ක හොඳ ඇල්කොහොල් මිශ්‍ර රසයක් ගෙන දුන්නා වගේම glass එකේ දාරය වටා ලුණු ආලේපනයක් සමග පිළිගැන්වූවා.

 

 

Bullfrog (LKR 1,250)

සාමාන්‍යයෙන් තද නිල් පාටක් තිබුණ drink එකක් වුණත් Long Island Ice Tea එකට සමාන පෙනුමක drink එකක් ලැබුණ නිසා අපි ටිකක් පුදුමයට පත්වුණා.දෙහි හා රෙඩ්බුල් වල රසය අධික වුණු නිසාම පානයෙහි සමස්ත රසය සමනය කළා.අනෙක් බීම ගැන අපේ තෘප්තියෙන් පස්සේ මේ Drink එක පල්ලෙහාට වැටුණා කිවුවොත් නිවැරදි.

 

 

Appetizers

 

Hot Buttered Cuttlefish (LKR 1,200)

කාලෙකට පස්සේ මං කාපු හොඳම දැල්ලන් තමයි මේ. ගොඩක් තැන් වලින් දෙන වියළි,Crispy දැල්ලන් වෙනුවට මේ දැල්ලන් පිගානේ දිව පිනා යන රසයක් තිබුණා ඒ වගේම එකේ රසය හොදටම තිබුණා.

 

 

Grilled Meat Platter (LKR 3,500)

මස් වලට කැමති අයගේ සිහිනය තමයි මෙක.විශාල කොටසක් ලැබෙන නිසා දෙදෙනෙකුට පහසුවෙන් බෙදාගන්නත් පුළුවන්.නැත්තම් තිදෙනෙකුට ප්‍රමාණවත් බීම එක්ක ලබාගන්නත් පුළුවන්.American style pork ribs, beef scotch fillet steak, BBQ chicken drumsticks, chicken sausages, grilled vegetables, coleslaw and wedges තියෙන මේ platter එක ඇත්තටම මේ මිළට වටිනවා කියන්න පුළුවන්.pork ribs ඉස්ම සහිත වුණා. හරක් මස් දැල්ලන් වගේම crunchy විදිහට හදලා තිබුණා.සාමාන්‍යයෙන් කෑම එකත් එක්ක එන එළවලු මග හැරියත් මේ එළවලු නම් හොඳින් season වෙලා තිබුණා.drink එකකට යන්න ඕනේනම් සහ ආහාර තෝරාගන්න ලොකු කාලයක් වෙන් කරන්න බැරි අවස්ථාවකට නම් මේ platter එක හොඳ විසදුමක්.

 

 

Mains

 

Darne Seer Fish (LKR 1,300)

රසවත් ලෙමන් බටර් වලින් බදින ලද මෙම ආහාරය මාළු වල රසවත් භාවය මනාව ගෙන එනවා. මේ ආහාරය කෑමට කැමති එත් ටිකක් සෞඛ්‍ය ගැනත් හිතන අයට වඩාත් සුදුසුයි. සාමාන්‍ය ගානට බැදගත් සෑහෙන ප්‍රමාණයේ මාළු කැල්ලක් තම්බාගත් එළවලු සහ fries සමග මේ dish එක ලස්සනට පිළිගැන්නුවා.කොහොමවුණත් වෙළඳසැලෙන් මිලදී ගත් ෆ්‍රයිස් හොඳින් season වෙලා තිබුණේ නැහැ.wedges වගේම එයාලම හදාගත් fries මේ dish එක සමග පිළිගැන්නුවා නම් මේ කෑම එක තවත් රසවත් වෙන්න තිබුණා.

 

 

Pulled Pork Sub (LKR 1,000)

Bro Pub and Restaurant එක කැමති එයාලගේ submarines ගොඩක් fillings වලින් පුරවන්න. ඒ නිසාම මේක කොටස් දෙකකට තමයි ලැබුනේ.හොඳින් හැපෙනසුළු Pulled Pork එක්ක රසවත් එළවළු මිශ්‍ර වෙලා මේ ආහාරයට හොඳ රසවත් බවක් ගෙන දුන්නා.filling එකේ juicy ගතියක් තිබුණත් ඒක submarine එකේ හැඩය පවත්වාගන්න බාධාවක් වෙලා නැහැ.wedges පිටතින් crispy,cruncy ගතියක් ගෙන දුන්නා වගේම ඇතුලතින් පිරුණු මෘදු ස්වභාවයක් ගෙන දුන්නා.

 

 

Beef Quarter Pounder (LKR 1,000)

මේක කන්න නම් අපි ආයෙත් මෙතනට අනිවාර්යයෙන්ම යනවා.මේක මහත පැටිස් දෙකක්, නැවුම් එළවළු සහ චීස් පුරවපු දැවැන්ත බර්ගර් එකක්.උතුරා යන චීස් නිසා මේක ලස්සනට කන්න අමාරු වෙයි.පැටිස් ගොඩක් රසවත් වූ නිසා එළවළු සහ චීස් මිශ්‍ර වෙලා තිබුන නිසා රසයෙන් පිරිලා ඉතිරිලා තිබුනා.මේක කෑවම ඔයාට පැය ගානක් යනකන් බඩගින්නක් දැනෙන එකක් නම් නැතිවෙයි.

 

 

Ambience

Bro Pub and Restaurant එක ජනෙල් වලින් සහ කළුපාට ආලේපිත බිත්ති වලින් වට වෙලා තිබුණා වගේම එතනට හොඳින් ආලෝකය සහ වාතාශ්‍රය ලැබෙන විදිහට හදලා තිබුණා.වැවත් එක්කම හිරු බැස යන සුන්දර දසුනත් බලාගන්න එතැනට වේලාසනින් යන එක තමයි හොඳ.මෙතැන ඉතා ඉක්මනින් කාර්යබහුල වෙන තැනක් නිසාම බාර් එක පිටුපස සිටි කාර්ය මණ්ඩලයට අපේ බීම serve කරන්න ටික කාලයක් ගතවුණා.live bands කිහිපයක් වාදනය වෙන නිසා මෙතැනට එකතු වුනේ හොඳ සජීවී බවක්. කාර්ය මණ්ඩලය ප්‍රසන්නයි වගේම අවධානයෙන් සිටියා.හොඳ කාලයක් අරගෙන මෙනුව පැහැදිලි කරන්නත් එයාලගේ නිර්දේශ අපට ලබා දෙන්නත් එයාලා අමතක කළේ නැහැ.

 

සමස්තයක් විදිහට Bro Pub and Restaurant එකේ අපේ අත්දැකීම් ඉතාමත් සතුටුදායකයි කියන්න පුළුවන්.හොඳ කෑම සහ cocktail ගන්න ආපහු මෙතැනට යන්න අපිට නම් ඉවසිල්ලක් නැහැ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here