රස ගැස්ම Chicken වලට කැමති නම් Burning Bird Rotisserie එකෙන් order කරන්න…

Chicken වලට කැමති නම් Burning Bird Rotisserie එකෙන් order කරන්න…

2021 Feb 19

Open Time:

11 am to 9.30 pm

Address

Galle Face Terrace 11, Colombo 3, Sri Lanka

directions

Delivery only

Contact No

0741337727

Menu

Cloud Kitchen concept එකට අනුව හදලා තියෙන Burning Bird Rotisserie විසින් ඔයාලා කන්න කැමති විවිධ විදියේ rotisserie chicken සහ ඒත් එක්කම විවිධ වර්ගයේ dishes කිහිපයක්ම පිළිගන්නවා. Burning Bird Rotisserie ජර්මානු ආහාර පිසීමට ප්‍රසිද්ධියක් උසුලන නිසා The Bavarian සමග partner brand එකක් වශයෙන් එකතු වෙලා තිබෙනවා. ඉතින් අපි ගියා Burning Bird Rotisserie එකට එයාලගෙ කෑම වල රස බලන්න.

Appetizers

Macaroni and Cheese with Parmesan Crust (LKR 330)

මම pasta සහ cheese වලට ගොඩක් කැමති කෙනෙක් නිසා මේ dish එක try කරලා බලන්න ගොඩක් ආසාවෙන් හිටියේ. මේ dish එක හොඳ වුණාට improve වෙන්න දේවල් ටිකක් නම් තියෙනවා. කොහොම වුණත් crust එක රසයි වගේම chewy texture එක නිසා පළවෙනි පාර try කරපු ගමන් ඒකේ රස හොඳට දැනුනා. ඇත්තම Macaroni and Cheese වල රස මීට වඩා වෙනස්. මේ dish එකට තව cheese එකතු කරලා white sauce අඩු කලානම් තවත් හොඳයි.

 

Loaded Crisps (LKR 860)


Topping එකට cassava chips භාවිතා කරල තියෙන එක මට වෙනස්ම අත්දැකීමක් වුණා. මේ chips ටික thick සහ heavy නිසා guacamole සහ sour cream එක්ක මේ structure එක රඳවඟන තිබෙනවා. හැබැයි රසේ අඩුවක් තිබුණා වගේම සහ මේ dish එකේ topping එක අඩු නිසා ටිකක් dry වෙලා තිබුණා. minced beef, crispy chicken, sour cream සහ guacamole එකතු කරලා තිබුණ නිසා dish එකට රසයක් එකතු වෙලා තිබුණා. මේ dish එකේ topping එන හොඳට තිබුණනම් ගොඩක් රසවත් වෙන්න තිබුණා කියලා මට හිතෙනවා.

 

Creamed Spinach Gratin (LKR 330)

මේ dish එක ගැනනම් මම ඇත්තටම සතුටු වුණේ නැහැ. මේ dish එක menu එකේ තිබුණ හොඳ option එකක් නෙවෙයි. මේ dish එක deliver කරගන්නවනම් ගෙනාවට පස්සේ රත්කරලා ගන්න එක තමයි හොඳ මොකද නැත්තම් නිවිති සහ චීස් නැවුම්ම තියාගන් හැකියාව නැතිවෙනවා.
නිවිති වල රසය වැඩි නිසා චීස් වල රසය නැතිවෙලා ගිහින් තිබුණා. අනිත් දේ තමයි dish එක අවසානයේ strong sour එකක් දැනුනා. ඒ වගේම මේ dish එක season වෙලා මදි.

 

Rotisserie Chicken and Egg Fried Rice (LKR 330)

මම මේ dish එක menu එකේ තිබුණ එක ගැනත් ඇත්තටම පුදුම වුණා. තව chicken ටිකක් එකතු කරලා තිබුණා නම් හොඳයි කියලා තමයි මට හිතුනේ. හැබැයි smoked flavour සහ fluffy texture එකයි නිසා මේ dish එක රසවත් වුණා.

 

Bourbon and BBQ Wings 6 pc (LKR 690)


මේ Bourbon and BBQ Wings එක ඇත්තටම මාව satisfy කලා කිව්වොත් හරියටම හරි. Juicy chicken wings එක්ක BBQ sauceතිබුණ නිසා තමයි මේක රසවත් වෙලා තිබුණෙ කියලා මට හිතෙනවා.The Bourbon විසින් BBQ sauce වල depth එක වැඩි කරලා තිබුණත් overall flavour එකම රස බලන්න තිබුණනම් තවත් හොඳයි. මේක අපිට deliver කරනකොට ටිකක් පරක්කු වුණා. මම හිතන්නේ Burning Bird Rotisserie මේ dish එක pack කරලා එවනකොට sauces එක වෙනම එව්වනම් හොඳයි කියලා. මොකද එතකොට chicken එකේ crisp ගතිය customor අතට dish එක ලැබෙනකම් තියාගන්න පුළුවන්. ඔයාලට පුළුවන් portion එක wings 3.6 හෝ 12 වශයෙන් order කරන්න.

 

Buffalo and Blue Wings 6 pc (LKR 690)

Blue cheese කියන්නේ මගෙ උන්නදුව අවුස්සන තවත් දෙයක්. නමුත් පොරොන්දු වුණ Blue cheese Dip එක package එකත් එක්ක එවලා තිබුණේ නැහැ. මේ නිසා මම ගොඩක් dissapointed වුණා. නමුත් wings ටික හොඳට හදලා තිබුණ වගේම hot buffalo sauce එක නිසා මුළු dish එකටම smoky flavour එකක් ලැබිලා තිබුණා.

 

 

Mains

Classic Italian Rotisserie Chicken (LKR 690)

අපි order කලේ quarter size chicken එකක් . නමුත් ඔයාට පුළුවන් half chicken (LKR 1360) හෝ full chicken (LKR 2,700) oder කරන්න.
මේ chicken එක juicy සහ tender එකට හොඳට cook කරගන තිබුණා. crispy skin එකෙත් හොඳ texture එකක් තිබුණා. ඒ වගේම herbs එකතු කරලා තිබුණත් flavour ටික chicken එකේ ඇතුළටම කාවැදිලා තිබුණේ නැහැ.

 

 

Hickory BBQ Rotisserie Chicken (LKR 690)

මේ dish එකත් හොඳට cook කරලා තිබුණා. ඒත් flavour ගැන කතා කරනකොට මීට වැඩිය දෙයක් කරන්න තිබුණා කියලා මට හිතුණා. හැබැයි මේ dish එක Classic Italian එකට වැඩියනම් හොඳයි. ඒ ketchup, paprika, hickory smoke seasoning එක නිසා. කොහොම වුණත් මේ dish එකට තව attention එක දුන්නා නම් තවත් රසවත් කරගන්න තිබුණා.

 

The Process

අපි order කලේ උදේ 11.30ට වුණාට කෑම ටික අපි අතට ලැබුණේ දවල් 1.30 සහ 2.30ට. කොහොම වුණත් 12.30 අපි දැනත්තා අපේ order එක එයාලා cancelle කරලා කියලා. අපිට ආයේත් මේ නිසා order කරන්න සිදුවුණා. විනාඩි 45කින් විතර order එක අපිට ලැබුණා. කොහොම වුණත් එයාලා පැකිලීමක් නැතිව අපේ සල්ලි refund කළා. Burning Birdලට cloud kitchen දක්වා වර්ධනය වෙන්න හැකියාව තිබුණත් customer satisfaction එක ගැන මීට වැඩිය හිතන්න අවශ්‍යයි කියලා තමයි අපි හිතන්නේ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here