හතර වටෙන් ඔයා ආසවෙන් පාවිච්චි කරන handbag එක හරියට maintain කරනවාද..?

ඔයා ආසවෙන් පාවිච්චි කරන handbag එක හරියට maintain කරනවාද..?

2021 Feb 25

ඔයට අනිවාර්යයෙන් ගොඩක් ආස කරන අත් බෑග් එකක් තියෙනවා වෙන්න පුළුවන්. කොච්චර ආසායි ද කියනවනම් bag එක damage වුණොත් කොච්චර හිතට දුකක් දැනෙනවද නේද? අපි අත් බෑග් එක වෙනුවෙන් ලොකු මුදලක් වියදම් කරාට වැඩක් නැහැ හරියට maintain කරන්නේ නැත්තම්. ඉතින් තමන් ආසම handbag එක දිගුකාලයක් තියාගන්න හරියට maintain කරන්නේ කොහොමද කියලා අද අපි බලමු.

ඔයාගේ handbag එක කිසි විටෙකත් බිම තියන්න එපා ..

යන යන තැන handbag එක බිම තියනවා කියන්නේ හොඳ වැඩක්නම් නෙවෙයි. බිම තියන දූවිලි, කුණු, විශබීජ, හැම එකක්ම ඔයාගෙ බෑග් එකේ ගැවිලා ඒක විනාශ වෙන්න පටන් ගන්නවා. මෙන්න මේ නිසා ඔයා ඔයාගේ බෑග් එක යන යන තැන බිම තියන්නේ නැතිව ඉදගන්න පුටුවේ එල්ලන්න පුළුවන්, එහෙමත් නැත්තම් උකුලේ හරි වෙන පුටුවක් උඩින් හරි තියන්න පුළුවන්.

ඔයාට තවත් විකල්පයක් ලබා දෙන්න අපිට පුළුවන්. මේසේ බෑග් එක එල්ලන්න පුළුවන් hook එකක් මිළදී ගන්න හැකියාව තිබෙනවා. එක ලොකු ගාණකුත් නැහැ අනික ලෙහෙසියෙන්ම තමන්ගේ බෑග් එකේම මේ කොක්ක දාගන යන්නත් පුළුවන්.

අපිරිසිදු අත්වලින් ඔයාගේ බෑග් එක අල්ලන්න එපා..

අපේ අත් ගොඩක් වෙලාවට අපිරිසිදු වෙන්න ඉඩකඩ වැඩියී. මොකද වැඩි වැඩ කොටසක් අපි කරන්නේ අපේ අත් දෙකෙන්. ඒ වගේම ස්භාවිකවම දහඩිය දැමීම සහ තෙල් ගතිය මතුවීම අපේ අත්වල සිදුවෙනවා. මේ නිසා අපේ handbag එකේ අත් පටි ඉක්මනින්ම විනාශවෙන්න පුළුවන්. මේ නිසා බෑග් එක අල්ලන්න කලින් අත් දෙක පිරිසිදු කරගන්න මතක තියාගන්න.

 

ඔබේ අත්බෑගය අධික ලෙස පිරිසිදු කිරීමෙන් වළකින්න..

සමහර කාන්තාවන් ඉන්නවා තමන්ගේ handbag එක පරිස්සම් කරන්න උවමනවාට ඕනවට වඩා පිරිසිදු කරනවා. ඕනවට වඩා පිරිසිදු කිරීම ඇත්තටම හොඳ නැහැ. රසායනික දේවල් යොදලා ඕනවට වැඩිය පිරිසදු කිරිමෙන් handbag එකේ කල්පැවැත්ම කෙටි වෙනවා. අවශ්‍ය අවස්ථාවේ පමණක් පිරිසිදු වතුර යොදාගන handbag එක පිරිසිදු කරන්න මතක තියාගන්න.

 

හැම handbag එකක්ම එකම අමුදූව්‍ය වලින් නිර්මාණය කරලා නැහැ කියලා මතක තියාගන්න..

ඔයා handbag එක මිලදී ගන්නකොට ඒක කුමන ආකාරයේ ද්‍රව්‍යකින් නිර්මාණය කරලා තියනවද කියලා හොයලා බලන්න. මොකද එක එක ද්‍රව්‍ය වලින් සාදා තිබෙන handbag පිරිසදු කරන්න සහ ආරක්ෂා කරන්න එකිනෙකට ආවේණික දේවල් සහ ක්‍රම තිබෙනවා.

උදාහරණයක් වශයෙන් ඔයාගේ handbag එක ලෙදර් වලින් සාදා තිබෙනවා නම් එය පිරිසිදු කරන්න ලෙදර් ක්ලීනර් එකක් යොදාගන්න සිදුවෙනවා.

 

 

ආවරණයක් හෝ ඇතුළත ආධාරකයක් නැතිව ඔයාගෙ handbag එක කිසි විටෙකත් ගබඩා කරන්නම් එපා..

handbag එක ගබඩා කිරීමේදී ඒක ඇතුලට ආධාරකයක් වශයෙන් පසුම්බියක් හෝ ස්පොන්ජ් එකක් භාවිතා කරන්න හැකියාව තිබෙනවා. එතකොට handbag එක නැවෙන්නේ නැතිවෙන්න ඒ ආකාරයෙන්න තියාගන්න පුළුවන්. ඒ වගේම ගබඩා කිරීමට පෙර දූවිලි ආවාරණයක් භාවිතා කරන්න පුළුවන්. සාමාන්‍යයෙන් handbag එකක් මිලදී ගන්නකොට දූවිලි ආවරණයක් ඒත් සමග ලැබෙනවා. ගොඩක් අය මේක විසිකරනවා. ඒ දේ කරන්න එපා. මොකද ඔයාගේ handbag එක පරිස්සම් කරන්න අත්‍යවශම දෙයක් තමයි මේ දූවිලි ආවරණය කියන්නේ. ඒ වගේම ඔයා handbag එක තියන තැන අනුව ලෙහෙසියෙන් එල්ලා තබන්න Hanging Handbag Organizer එකක් මිලදී ගන්න අමතක කරන්න එපා. handbag එකේ හැඩය පවත්වාගන යන්න යමක් ඇතුලට පුරවලා තියන්න මතක තියාගන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here