හතර වටෙන් රූ සපුව වර්ධනයට Easy Tips මෙන්න…

රූ සපුව වර්ධනයට Easy Tips මෙන්න…

2021 May 14

කාන්තා ඔබ හැම කෙනෙක්ම එදිනදා තමන්ගේ රූ සපුව වර්ධන කරගන්න බොහෝ ප්‍රතිකාර සිදුකරනවා. නිවසේදීම තමන්ගේ රූ සපුව වර්ධනය කරගන්න ලෙහෙසියෙන්ම සිදුකරන්න පුළුවන් routine එකක් ඔන්න අද අපි ඔයාලට අරගෙන ආවා..

 

 

පොල්තෙල් සත්කාරය

9 Home Remedies To Make Your Eyebrows Thicker Naturally | CureJoy

පොල් තෙල් කිව්වහම හැම කෙනෙක්ටම මතක් වෙන්නේ කෑම හදනඑක ගැන. ඒ වගේම අපේ අම්මලා පොල් තෙල් ගානවා කොන්ඩෙ වැවෙන්න. සාමාන්‍යයන් පොල් තෙල් ආහාරයට ගන්න එක අඩු කරන්න කියලා වෛද්‍යවරු නියම කරනවා. ඒ පොල් තෙල් නිසා විවිධ රෝග ඇතිවෙන්න හැකියාව තිබෙන නිසා. ඇහිබැම වර්ධනයට වෙළඳපලේ විවිධ නිශ්පාදන තිබුණත් ස්භාවික දේවල් තරම් ශරීරයට තවත් හොඳ දෙයක් නැති තරම්. පොල් තෙල් භාවිතයෙන් ඔයාට පුළුවන් ඔයාගේ ඇහිබැමි හොඳින් වර්ධනය කරගන්න. ඔයාට කරන්න තියෙන්නෙ පොල් තෙල් ටිකක් අරගන ඒ ටික ටිකක් රත් කරගන්න එක. ඊට පස්සේ ඇහිබැමේ පොල්තෙල් ටික ආලේප කරලා හොඳින් සම්බාහනය කරගන්න. එක රැයක් තිබෙන්න හැර උදෑසන සොදා හරින්න. මෙමගින් ඔබට හොඳ ප්‍රතිළුලයක් ඉක්මනින් ලබා ගන්න හැකියාව තිබෙනවා.

ලුණු සහ සීනි

Homemade Sugar and Salt Scrub Without Coconut Oil - Naturally Liz
අපි ශරීරයේ සමහර ස්ථාන වල කුරුලෑ මතුවෙනවා. මුහුණේ කුරුලෑ එන එක සාමාන්‍යයි. ඒ දේට බහුතරයක දෙනා මුහුණ දෙනවා. ඒ වුණාට පිටේ , පපුවේ , තට්ටම් වල එන කුරුලෑ නිසා අපේ ශරීරය පුරාවටම කැලැල් ඇතිවෙන්න ඉඩකඩ වැඩි වෙනවා. මෙන්න මේ විදිහට ශරිරයේ හැමතැනම එන කුරුලෑ වලින් අත් මිදෙන්න ඔයාට කරන්න තියෙන්නනේ ලුණු . සීනි, පැණි සහ පොල්තෙල් එකට එකතුකර ගණ මිශ්‍රණයක් සාදාගන්න. මේ scrub එක මුහුණට වගේම මුලු සිරුරටම යොදාගන්න හැකියාව තිබෙනවා. මෙම මිශ්‍රණය සතියට දෙපාරක් සම පිරිසිදු කරගන්න යොදාගන්න. මෙමගින් ශරීරයේ ඇතිවෙන අනවශ්‍ය කුරුලෑ කරදරයෙන් මිදෙන්න ඔයාට හැකියාව තිබෙනවා.

ඔයාගේ සම ගොඩක් oily නම් මිශ්‍රණයට යොදාගන්න ලුණු සහ සීනි ප්‍රමාණය වැඩි කරන්න මතක තියාගන්න.

සුවබර නින්ද

Five Tips for Women Who Have Trouble Sleeping

හොද නින්දක් ලබා ගන්න නිරවුල් මනසක් අත්‍යාවශ්‍යයි. නිරවුල් මනසක් ඇති කර ගැනීමට මානසික අභ්‍යාස වල නිරතර වීම වැදගත්.භාවනා කිරීම ද, සියුම් සංගීතයට සවන්දීමද වැදගත් වෙනවා. මානසික නිරවුල් භාවය වැදගත් වගේම කායික පිරිසිදු බවත් හොද නින්දකට ඉතා වැදගත්. දිවා කාලයේ විනාඩි 10-15 ව්‍යායාම වල නිරතවීම ද, රාත්‍රීට සුළු ආහාර වේලක් ගැනීම ද, ආහාර ගෙන පැය 2 පසු නින්දට යෑමද, නින්දය යෑමට පෙර උණු වතුරින් ඇග සෝදා පිරිසිදු ඇදුමකින් සැරසීමද, නිදා ගන්නා ස්ථානයට හොදින් වාතාශ්‍රය ලැබෙන තැනක් තොරා ගැනීමද සුවබර නින්දක් ලගා කරගැනීමට හේතුකාරක ‌වෙනවා.

ඔබේ රූ සපුව වැඩිකරගන්න වගේම නීරෝගී භාවය වැඩිකරගන්න සුව නින්දක් ළගා කරගන්න හැම විටම උත්සහ කරන්න. දීර්ඝ ආයුෂ වගේම දෛනික කටයුතු වල පහසුව වගේම මානසික සංතෘප්තිය ළගා කරගන්න හොද සුවබර නින්දකින් ඔබට අනිවාර්යයෙන් හැකියව ලැබෙනවා.

 

සුවඳ විලවුන්

Woman Spraying Fragrance in Slow Stock Footage Video (100% Royalty-free)  1024810322 | Shutterstock

ඔයාගෙ perfume එකේ සුවඳ ගොඩක් වෙලා ශරීරයේ තියාගන්න අවශ්‍යනම් ඔයා wash දාගත්ත ගමන් perfume එක apply කරන්න. ඇගේ තියන තෙතමනය, සුවඳ දිගු වේලාවක් තියගන්න උපකාරී වෙනවා.

 

සම පැහැපත් කරගන්න Green tea

How to use green tea for youthful skin | Be Beautiful India

ලංකාවේ tea හොයාගන්න එක ලේසිම දෙයක්. ඉතින් මේ Green tea වලින් පුළුවන් skin එක පැහැපත් කරගන්න. හමේ ඇතිවන අවපැහැ ගැන්වීම්, කලු පැල්ලම් (black mark) Green tea වලින් අවමකරගන පැහැපත් සමක් ඇතිකරගන්න ඔයාට පුළුවන්.

 

බ්ලැක්හෙඩ්ස් සහ වයිට්හෙඩ්ස්

Apple Crisp Sugar Scrub Recipe | Sugar scrub homemade, Sugar scrub homemade  recipe, Sugar scrub recipe
භාජනයකට දුඹුරු සීනි කෝප්පයක් 1/4 සමඟ සුදු සීනි කෝප්පයක් 1/4 මිශ්‍ර කරන්න. එයට ඔලිව් තෙල් කෝප්ප 1/4 ක් එකතු කර හොඳින් කලවම් කරන්න. ඉන්පසු මී පැණි තේ හැඳි 1 ක් සහ වැනිලා සාරය 1/2 තේ හැන්දක මිශ්‍ර කරන්න. සියලුම අමුද්‍රව්‍ය හොඳින් මිශ්‍රකරගන්න. මෙම මිශ්‍රණය භාවිතා කර බ්ලැක්හෙඩ්ස් සහ වයිට්හෙඩ්ස් ඇති ස්ථානය හොඳින් සම්භාහනය කර උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.

 

ඇහිපිහාටු වර්ධනයට

This article points out to the benefits of gee white to the eyelashes. Try  these remedies at home and get stun… | Longer eyelashes, How to grow  eyelashes, Eyelashes

අපේ හිසකෙස් , ඇහිබැම සහ ඇහිපිහිටු සමන්විත වෙලා තියෙන්නේ කෙරටින් වලින්. ප්‍රෝටීන් බහුල ආහාර ඔබේ ශරීරයට නිවැරදි ඇමයිනෝ අම්ල ප්‍රමාණයක් ලබා ගැනීමට උපකාර කරනවා. බිත්තර කියන්නේ ප්‍රෝටීන් බහුල ආහාරයක්. බිත්තර ආහාරයට ගැනීමෙන් අපිට ශක්තිමත් සහ දිගු ඇහිපිහිටු ලබා ගැනීමේ හැකියාව තිබෙනවා.

 

අනවශ්‍ය රෝම ඉවත් කරගන්න

Waxing At Home - How To Do It Like A Pro

වෙළඳපොලෙන් මිලදී ගන්නා වැක්ස් සෘජුවම සම මත ආලේපනය කරන්න පුළුවන්. ඉස්සෙල්ලාම වැක්ස් කරන්න කලින් වැක්ස් කරන ස්ථානය සෝදා පිරිසිදුකරගන්න ඕනෙ. වැක්ස් කරන්න දන්නේ නැත්තම් හොඳම දේ තමයි you tube වීඩියෝ එකක් බලලා හරියටම කරන්න ඉගනගනන එක. වැක්ස් කලාට පස්සේ ටෝනර් සහ අයිස් වතුර ගල්වලා තුවායකින් තෙතමාත්තු කරන්න. වැක්ස් කරපු හම මතුපිට මොයිස්චර්රයිසර් ක්‍රීම් ආලේප කිරීමෙන් සම වියලීම වළක්වාගන්න පුළුවන්.

 

ජලය පානය

The benefits of drinking water - #RECHARGE

ශරීරයේ අභ්‍යන්තර ඉන්ද්‍රියයන් සියල්ලටම අවශ්‍ය කරන පෝෂණය සැපයෙන්නේ ජලය මගින් වන අතර ඔක්සිජන් සහ පෝෂක ද්‍රව්‍ය සිරුර පුරා බෙදාහැරීමට ජලය වැදගත් වෙනවා.
ආහාර දිරවීමටවගේම සමස්ථ බහිස්‍රාවීය පද්ධතියේම ක්‍රියාකාරීත්වයට, අපද්‍රව්‍ය ඉවත් කිරීමට, සිරුරෙන් ඉවත්වන මුත්‍රා, දහදිය, කෙළ වැනි බාහිර නිකුතු නිකුත් වන්නේ ජලය මාර්ගයෙන්ය.
සුවපත් දිවියකට ජලය පානයේ වැදගත්කම

මනුෂ්‍ය සිරුර පවත්වාගත යුතු නියමිත උෂ්ණත්වය නියමිත මට්ටමක පවත්වාගැනීමට උෂ්ණත්වය දරා ගැනීමේ හැකියාව ඇති වෙන්න ජලය උපකාරී වෙනවා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here