රස ගැස්ම Full’r වෙතින් දැන් ඔයාට වෙනස්ම Burger අත්දැකීමක්…

Full’r වෙතින් දැන් ඔයාට වෙනස්ම Burger අත්දැකීමක්…

2022 Apr 29

Open Time:

11.30 am - 11.00 pm

Address

57 D. S. Fonseka Rd, Colombo 5

directions

Contact No

077 111 4164

BURGER BUN-ANZA

‘Own your mess’

Burger කියන්නේ ලංකාවේ ගොඩක් අය ආස කරන food loversලා ලේසියෙන් මග නොහරිනම කෑමක්. Burger එකක් කන්න ලංකාව වටේම විවිධ තැන් තියෙනවා. ඒත් නියම look එකකට නියම taste එකකට burger ගන්න තැනක් නම් හැමතැනම නැහැ. ඉතින්, burger කන්නම හිතාගෙන Uber eats app එකේ පහලට යද්දී තමයි Full’r මට හමුවුනේ. හොඳ නැවුම් පෙනුමකින්, එක එක ජාතියේ burger ජාති ගොඩකින් පිරිණු menu එකක් මට බලාගන්නට පුළුවන් වුණා.

ඉතින් oder එක දාල rider එනකන් ඉවසිල්ලක් නැතුව මම බලාගෙන හිටියෙ මේ ප්‍රණීත burger collection එක රසවිදින්න. ඔව් ඒක හිතුව වගේම හොඳට ඇසුරුම් කරපු Full’r Burger collection එක මගේ අතටම ලැබුණා.ඒ ඇසුරුම් වල තිබුණු burger එකේ නැවුම් බවද මට විඳගන්නට පුළුවන් වුණා.

Dish එකත් එක්ක එන Sides

 

 

Sides

Onion Rings (LKR 300)

කරස් කරස් ගාලා කන්න පුළුවන් ටිකක් ලොකු batter එකක ගිල්ලවපු Onion rings තමයි මෙයාලගෙන් ඔයාට ගන්න පුළුවන්. ඒක ඉතාමත් රසවත් වගේම ඝනකමින් වැඩි නිසා batter එකේ රසද හොඳට දැනෙනවා. Spicy mayonnaise එක්ක Onion rings එකතු වීමනම් පංකාදු පහයි.

 

 

Crispy Chicken Strips (LKR 375)

හොඳට බැදුණු රන්වන් පාටට චිකන් තීරු mustard sauce වල පොඟවල කනකොට දැනෙන රසය, ඔයා විඳගන්නම ඕන අත්දැකීමක්.

 

 

French fries (LKR 300)

Burger එකකට french fries එනවා කියලා අපි කොහොමත් දන්නවනේ. මේ french fries එකනම් ටිකක් මහතයි, පිටතින් ඝනකමයි. හැබැයි කරස් ගාලා හැපුනට ඇතුලතින් මෘදුයි.

අපි දැන් main menu එකට යමු.

 

 

Mains

Hometown Hero (LKR 890)

Hometown Hero කියන්නේ Fullr’s signature ශ්‍රී ලංකන් beef burger එකක්. ශ්‍රී ලංකික කුළුබඩු එක්ක මුසු වුණ beef patty එකකින් සමන්විත වෙන මේ burger එකේ, මෙයාලා කියන විදියට භාවිතා කරලා තියෙන මේ සියලුම කුළුබඩු හා සෝස් වර්ග පවා ගෙදරදීම සකස්කරගත් ඒවා. කැරමල් කළ ළූණු, hollandaise emulsion, cheddar, තක්කාලි වලින් පිරණු මේ burger එක ඔයා try කරලම බලන්න.

 

 

Captain Cool (LKR 850)

මේ තමයි Hometown එකේ chicken version එක. Beef කන්නෙ නැති ඔයාට පසුතැවෙන්න දෙයක් නැහැ. ඔයාට පුළුවන් ඒ වෙනුවට මේ Captain Cool burger එක try කරන්න. Pepper cream emulsion සහ in-house spicy mayonnaise එක නිසා chicken patty එක සැරට කන්න හොඳ මිරිස් රසක් එකතුවෙලා තියෙනවා. Burger එකට මුසුවෙලා තියෙන කුළුබඩු රසය විදගන්න මේ burger එක අනිවාර්යයෙන් try කරලා බලන්න අමතක කරන්න එපා.

 

 

Beef Me Up Scotty (LKR 1,150)

Beef patties දෙකක් එක්ක එන මේ beef burger එක beef වලට ආස කෙනෙක්නම් try කරල බලන්නම ඕන burger එකක්.
කැරමල් කළ ළූණු, තක්කාලි, cheddar සහ ගෘහස්ථ කුළුබඩු සහිත මයෝනිස් එකතු කරපු greens coated එක Beef Me Up Scotty එකට නැවුම් රසයක් එකතු කරනවා. ඉතින් මේ වගේ විශේෂ burger එකක රසවිඳින්න හොඳම තැන තමයි Full’r කියන්නනේ.

 

 

Major General (LKR 950)

Spicy mayo සමඟින් sriracha sauce(ශ්රිරාචා) මුසුවුන chiken burger එකක රසවිදින්න Major General තමයි හොඳම dish එක. මේ burger එක try කරනකොට bun එකේ තියෙන සොෆ්ට් බව, chicken එකට මුසුවුණු sriracha වල රසයද එකට එකතුවෙලා දැනෙන රසටනම් මම ගොඩක් ආස කළා. මම දන්නවා ඔයත් මේකට අනිවාර්යයෙන් කැමති වෙනවා කියලා. ඒ නිසා Full’r එකේ මේ burger එක අනිවාර්යයෙන් try කරන්න.

 

 

Red Rooster (LKR 850)

Red sumo sauce එකත් එක්ක එකට මුසුවුන chiken patty එකේ රසය spicy mayo එකත් එක්ක mix වෙලා එනකොටනම් පංකාදු පහයි. ලූණු,සලාද කොළ ඒ වගේම soft bun එක නිසා burger එකේ රසය තවත් වැඩිවෙනවා. අනිත් burgers වලට වඩා ටිකක් ගණන් අඩුවට ඔයාට red rooster burger එක try කරන්න පුළුවන්.

 

 

That’s What Cheese Said (LKR 900)

මම නම් හිතන්නේ චීස් වලට කැමති අය කොහේ ගියත් ඉන්නවා. මං ඇතුළුව බහුතරයකට cheese කියන්නෙ ආගමක්. Grilled cottage cheese එක්ක mix වුණ සලාද කොළ,herbs ඒ වගේම sour cream සහ tomato salsa එක්ක එන මේ burger එක vegetarian ඔයාට ගැළපෙනම තේරීමක්. Tomato salsa සමග cottage cheese එකේ රසය මාව වෙනමම තැනක අරගෙන ගියා කිව්වොත් හරියටම හරි . ඉතින් meat වලට ආස ඔයත් මේ burger එක මඟහරින්නම් එපා. Meat burgurs වගේම මේ burgur එකෙත් රසයේ අඩුවක් නැහැ. කොළඹ ජිවත් වෙන ඔයා , burger spot ගැන හොඳ update එකකින් තමයි ඉන්නේ. Full’r කියන්නේ ඒ අතර තියෙන හොඳම spot එකක්.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here