රස ගැස්ම Pork කන්න කැමති අයට නියම තැනක් – Pancetta

Pork කන්න කැමති අයට නියම තැනක් – Pancetta

2023 May 21

Open Time:

දිනපතා , 11 am සිට 11 pm (පොහොය දිනයන් ඇතුළුව)

Address

95, විජේරාම මාවත , කොළඹ 07

directions

විජේරාම මාවතේ පිහිටි Peppermint Cafe සහ Buddhist Media Network අතර Pancetta Restaurant එක පිහිටා තිබෙනවා.

Contact No

0770 889 109

ඔවුන් මේකට Pancetta කියලා හඳුන්වන්නේ නිකන්ම නෙමෙයි…

Pancetta කියන්නේ ඌරු මස් වලට කැමති ඕනෑම කෙනෙකුගේ ආශාවන් තෘප්තිමත් කරන ඌරු මස් වලින් සෑදු කෑම වර්ග සඳහා විශේෂිත වූ කොළඹ නගර මධ්‍යයේ පිහිටලා තියෙන Restaurant එකක්.

Pancetta වල එක විශේෂත්වයක් තමයි එකේ තියෙන විවිධාකාර කෑම වර්ග. වෙනස්ම ආකාරයට එකතු කරපු බේකන් වගේම ශ්‍රී ලාංකේය, මෙක්සිකානු, ඉංග්‍රීසි, ඉතාලි සහ චීන ඇතුළු විවිධ ආහාර වර්ග Pancetta වලින් ලබාගන්න පුළුවන්.

අනෙකුත් restaurants වලට වැඩිය Pancetta වල විශේෂත්වය තමයි එතැන ඔබට, මට වගේම ඌරු මස් ලෝලීන්ටම කියාපු තැනක් වීම. ඒ වගේම තමයි ඔබට Delivery පහසුකම තුළිනුත් මේ Pancetta Restaurant එකේ කෑම වර්ග ලබා ගන්න පුළුවන්.

Mains
Bacon Pollo Croccante Burger – LKR 2,450 (5/5)

මේක නම් ගොඩක් රස පාටට තිබුණා. Pancetta එකේ bacon සහ crispy chicken burger නම් ඇත්තටම කාලා බලන්නම ඕනේ burger එකක්. juicy තක්කාලි , tangy gherkins, නැවුම් iceberg lettuce සහ ඔවුන්ම සාදපු සුදු ළූණු mayo sauce පදමට එකතු කරලා හදලා තිබුණ මේ burger එකත් එක්ක fries සෑහෙන්න එකතු කරලා තිබුනා. ඒ නිසාම මේ dish එක recommend කරන්න අපි නම් දෙපාරක් හිතන් නැහැ.

No 28 Kottu – LKR 1,800 (4.5/5)

මේ නයි මිරිස් සහ බේකන් කොත්තු එකත් ගොඩක් රස dish එකක් කිවුවොත් හරියටම හරි. එළවළු, ඌරු මස් වගේම පදමට spices එකතු කරලා හදලා තිබුන මේ කොත්තු එකට එයාලම හදපු චීස් sauce එකතු කරලා තිබුණා. සැරට කන්න කැමති කෙනෙක්ට නම් මේකට තව නයි මිරිස් ටිකක් එකතු වුණා නම් නියම පදමට තියෙයි. කොහොම වුණත් බඩ පිරෙන්න කන්න කැමති අයට නම් මේක කියාපු dish එකක්.

Dang Dang noodles – LKR 2,400 (4.5/5)

පෙනුමෙන් සැර අඩු බවක් පෙනුනත් සැරට කන්න කැමති අයට නම් මේ Dang Dang noodles එක අනිවාර්යෙන්ම try කරලා බලන්නම ඕනේ dish එකක්. ඔවුන්ම සාදන ලද chilli sauce එකට උඩින් හරි පදමට උයාගත් spaghetti සහ පැත්තකින් කැබලි කරගත් ඌරු මස් අතුරා තිබුණා. Bok choy වල නැවුම් බවෙන් මේ dish එකේ රසයන් තවත් වැඩි වෙලා තිබුණා. මිරිස් සෝස් වලින් හැම කටකටම අමුතුම රසයක් එකතු කළා වගේම තිබුණ ඌරු මස් portion එකේ ප්‍රමාණය වැඩි වුණා නම් මේ dish එකේ රසය තවත් වැඩිවෙයි.

Beverages

Passion Mojito – LKR 900 (5/5)

Pancetta වල තියෙන මේ Passion Mojito එකනම් ඔයාට හොඳ ප්‍රබෝධයක් ගේන drink එකක් වෙයි. පැෂන් ෆෘට් වල ඇඹුල් ගතිය මේකට එකතු කරලා තිබුණ මින්ට් රසය සහ පැණි රසත් එක්ක හරි පදමට ගැලපුන නිසාම මේ drink එකෙන් අපිට හොඳ නැවුම් ගතියක් ලැබුණා. මගේ කෑම එකත් එක්ක මේ drink එක හොඳටම ගැලපුනා කිවුවොත් හරියටම හරි.

Milo Shake – LKR 1,200 (4/5)

අන්තිමටම අපි try කලේ pancetta එකේ Milo Shake එක. ඔයත් Chocolate malt වලට කැමති කෙනෙක් නම් මේ drink එක ඔයාට හොඳටම ගැළපෙනවා. Milo සහ කිරි හරි ගානට එකතු කරලා තිබුන නිසාම මේ shake එක ගොඩක් creamy විදිහට තිබුණා. සීනි ටිකක් අඩු වුණා නම් මේකේ රසය තවත් වැඩිවෙයි කියලා අපිට හිතුණා.

Ambience

Restaurant එකට ඇතුළු වෙනකොටම මෙතන ගොඩක් ඉඩ පහසුකම් තියෙන තැනක් කියලා අපිට පෙනෙන්නට තිබුණා. ගොඩක් relax වෙන්න වගේම comfortable විදිහට කෑම ගන්න mood එක හැදෙන විදිහට මෙතන lighting කරලා තිබුණා. Pancetta එකේ private dinning area එකක් වගේම indoor සහ outdoor dinning area එකකුත් තිබුණා.

Pancetta එකේ කාර්යය මණ්ඩලයත් ගොඩක් මිත්‍රශීලී පිරිසක් වගේම අපිට උණුසුම් පිළිගැනීමක් සහ හොඳ සේවාවක් ලබා දෙන්නත් එයාලා අමතක කලේ නැහැ.

Menu එක ගැනත් එයාලට හොඳ අවබෝධයක් තිබුණා කියලා අපිට හිතුනේ අපි අහපු ප්‍රශ්න වලට එයාලා නොපැකිලිව පිළිතුරු දුන්න නිසාමයි.

ඔයාගේ ආදරවන්තයින් එක්ක හෝ යාළුවොත් එක්ක හොඳ කෑම වේලක් ගන්න pancetta කියන්නේ ගැලපෙනම තැන කිව්වොත් හරියටම හරි.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here